Priče o fudbalu na radnom mestu "izostavljaju žene - ograničite ih"

Iz Čerterd instituta za menadžment navode i da bi sportske priče mogle da budu uvod u neprikladno ponašanje.

 

Ann Francke
BBC
En Franki smatra da se žene na radnom mestu zbog priča o fudbalu mogu osetiti izostavljeno

 

Priče o sportu bi mogle da budu štetne po radno okruženje i trebalo bih ih ograničiti, navode sa londonskog Čerterd instituta za menadžment.

En Franki, direktorka instituta, kaže da priče o fudbalu isključuju žene iz razgovora, da mogu dovesti do neprikladnog ponašanja muškaraca i „priča o zavođenju žena".

„Mnogo žena se zbog tih priča oseća izostavljeno", rekla je Franki za BBC tudej.

„One ne prate sport i ne vole kad ih ili prisile da pričaju o njemu ili ih izostave iz razgovora", navodi ona, dodajući da to stvara „podele u kancelariji".

Kako kaže, nema ništa protiv ljubitelja sporta, ali je problem što većina to ne prati, pa bi šefovi trebalo da ograniče sportske priče na radnom mestu.

Franki smatra i da sportske priče predstavljaju početak neprikladnog ponašanja.

„Lako se sa priče o VAR sistemu u fudbalu pređe na tapšanje po leđima i priče o zavođenju žena tokom vikenda", ističe ona.

 

Fans hold up signs saying
Getty Images
Franki smatra da priče o sportu ne treba zabraniti, već ograničiti

 

„Užasna ideja"

Ipak, ona smatra da priče o sportu ne treba zabraniti, već ograničiti.

„Dobri menadžeri bi trebalo da budu inkluzivni i da omoguće da se svi u timu osećaju dobro", ističe.

Međutim, sportska novinarka Džeki Outli ističe da je ograničavanje sportskih razgovora „užasna ideja".

„Ukoliko zabranite fudbal ili priču o bilo kojoj drugoj temi, onda ćete samo udaljiti ljude koji zaista žele da pričaju, što bi bilo veoma negativno", kaže Outli za BBC tudej.

„Reći ljudima da ne pričaju o sportu zato što ga žene ne vole... To stvara mnogo više podela", dodaje ona.

Kako navodi, bitno je samoa pričati o sportu „na inkluzivan način" i primetiti da li neko tokom razgovora samo „zuri u prazno".

 

Ben Godfrey of Norwich City is sent off following this tackle on Callum Wilson of Bournemouth
Getty Images
Stručnjaci navode da se radnici često mogu još više zbižiti ukoliko imaju zajedničke teme za razgovor

 

„Šta je sledeće?"

Većina korisnika društvenih mreža bila je saglasna sa njom.

Bivša britanska ministarka sporta Trejsi Krauč navodi da su saveti Čarterd instituta za menadžment „gomila gluposti".

https://twitter.com/tracey_crouch/status/1221760992054534146

„Mislim da su njeni komentari još uvredljiviji", napisala je tviterašica po imenu Alison Graham.

„Evo ja sam žensko i velika ljubiteljka fudbala. Ko je ona da kaže da žene ne prate sport i da ne mogu da učestvuju u tim razgovorima", ističe ona.

Nešto slično je navela i Em Dženi Vud, ističući da je su upravo komentari En Frenkl seksistički jer kaže da „žene ne vole da pričaju o fudbalu".

https://twitter.com/AllysonGraham20/status/1221823814360862720

https://twitter.com/EmJanie/status/1221786207266447360

A Igra prestola?

Sa Frenkl nisu saglasni ni oni koji rade u oblasti zapošljavanja.

Debra Smit, koja radi kao menadžerka jedne kancelarije, kaže da bi u tom slučaju trebalo zabraniti i razgovore o raznim televizijskim emisijama, poput Igre prestola.

„Lično mislim da kompanije ne treba da govore ljudima o čemu će da pričaju, kao ni da ugrožavaju one koji dele slične interese", kaže.

„Gde je kraj toga? Zabranom roditeljima da pričaju o deci da se oni koji nemaju decu ne bi osetili ugroženo? Naravno da ne", dodaje Smit.

Piter Ferguson, koji radi na zapošljavanju ljudi, kaže da je lično video kako „menadžeri i njihovi zaposleni razvijaju bolji odnos zbog zajedničke ljubavi prema sportu".

„Nije rešenje zabraniti te razgovore, već imati svest da zajednička interesovanja ne smeju da sputavaju odluke menadžmenta i zajednički rad".


Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • fudbal ili nista

    29.01.2020 11:19
    Ne nego cu pricati o: kim kardasijan, frizurama, ko se seksa po firmi, maloj plati za lakiranje noktiju, i koliko mi treba do penzije!!!
  • Aleksej

    29.01.2020 08:08
    Dokon pop i jarice krsti
    Cime se oni bave. Neki ljudi bas imaju viska vremena i para.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Šta se krije ispod leda Grenlanda

Velika žudnja za prirodnim bogatstvima za koja se veruje da leže ispod ledene površine Grenlanda traje više od veka. Koliko im je lak pristup i da li će klimatske promene uticati na to?

Jagodina i protesti: Vučićev miting i 15 minuta tišine

Iako su istog dana u Beogradu i širom Srbije održani protestni skupovi i obustava rada, u najavi za miting u Jagodini Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, poručio je da nije reč o kontramitingu, već o „skupu ujedinjenja".

Povređena studentkinja na protestu, policija privela vozačicu

Tokom protesta na Novom Beogradu, automobil se zaleteo na okupljene, a jedna od studentkinja je nekoliko minuta bila na haubi, srušila se i udarila glavom o ivičnjak. potom pala. Studenti u znak podrške na Autokomandi. Uhapšena 25-godišnjakinja koja je vozila auto, biće joj određeno zadržavanje od 48 sati.

Slonovi nisu ljudi, presudio američki sud

Grupa koja se bori za prava životinja tvrdila je da su Misi, Kimba, Laki, LuLu i Džambo bili zatvoreni u zoološkom vrtu i podnela je zahtev da ih premeste u sklonište za slonove. Pokušali su da podnesu tužbu u ime životinje - pravni proces koji omogućava uhapšenima da što pre budu predmet redovnog sudskog postupka.