Prokrijumčareni gmizavci iz Meksika pronađeni na nemačkom aerodromu ušiveni u lutke
Carinici na nemačkom aerodromu pronašli su 26 retkih gmizavaca, prokrijumčarenih u paketima sa lutkama i slatkišima iz Meksika.
Deset životinja je uginulo.
Neke od njih su se ugušile jer su bile ušivene unutar platnenih lutki, navodi se u saopštenju carine aerodroma Keln/Bon.
- Kad se zmija zavuče u kolevku za bebe i u saksiju na terasi
- Indijci koji dele selo sa krokodilima
- Oči u oči sa smrtonosnim zmijama Konga
Među prokrijumčarenim životinjama bili su ugroženi rogati gušter, krokodil-gušter i kockasta kornjača, namenjeni kupcima u Nemačkoj.
Ove vrste su neke od mnogih koje Konvencija o međunarodnom prometu ugroženih vrsta divlje faune i flore (Cites) nastoji da zaštiti.

Nemački zvaničnici pokušavaju da uđu u trag poreklu gmizavaca, koristeći DNK uzorke.
Još uvek nije jasno da li potiču iz divljine ili su iz programa uzgoja u zatočeništvu.
Životinje su pronađene u dva paketa, zaplenjena 30. oktobra i 8. novembra.
Carinska služba je u kontaktu sa meksičkim vlastima i sa zoolozima iz istraživačkog muzeja „Aleksander Kenig" u Bonu.
Ukoliko ih policija pronađe, krijumčari će biti izvedeni pred sud.
Preživeli gmizavci, njih 16, mogli bi da budu vraćeni u prirodno stanište u Meksiku.
Istraživački muzej „Aleksander Kenig" sarađuje sa carinicima prvenstveno po pitanju ilegalne robe napravljene od ugroženih životinja ubijenih u krivolovu, kao što su torbe od zmijske kože ili krzna.
Konvenciju o međunarodnom prometu ugroženih vrsta divlje faune i flore iz 1973. godine potpisale su 182 države i Evropska unija i obuhvata oko 6.000 životinjskih i 30.000 biljnih vrsta.

Komentari 1
iguman
Dodjite vi u Bgd. u objekat gde se donose drzavotvone odluke, pa da vidite koliko tamao ima gmizavaca i ostalih skunkova.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar