Španija: Preminuo Huan Đoja Borha - čovek sa najzaraznijim smehom

Španski komičar bio je poznat po zaraznom kikotanju koje je postalo globalni fenomen.

 

Screenshot showing Juan Joya Borja laughing uncontrollably
YouTube
Na internetu ima mnogo verzija klipa sa čuvenim Huanom

 

Španski komičar Huan Đoja Borha, poznat po zaraznom smehu koji mu je doneo svetsku slavu, preminuo je u 65. godini.

Poznatiji pod nadimkom El Risitas, što znači Kikotanje, komičar je na internetu postao poznat kao „Španac koji se zarazno smeje".

Posle nastupa na nacionalnoj televiziji, Borha je pre više godina postao internet fenomen kada su ljudi počeli da prave klipove sa njim, sinhronizujući priču sa njegovim zaraznim smehom.

Preminuo je u sredu u bolnici, prenose lokalni mediji.

Borja je prošle godine primljen u bolnicu zbog zdravstvenih problema.

U martu se zahvalio na organizovanju kampanje prikupljanja sredstava za kupovinu električnog skutera pošto mu je amputirana jedna noga.

'Kikotanje'

Svetsku slavu stekao je još pre oko 20 godina posle pojavljivanja u televizijskim emisijama koje je vodio Hesus Kintero.

Najpoznatiji snimak, koji je postao viralan, nastao je tokom gostovanja u zabavnoj TV emisiji voditelja Ratonesa Koloraosa, gde je pričao o nesrećnom iskustvu rada kao kuhinjski pomoćnik.

U snimku, postavljenom na Jutjubu 2007. godine, Borha je voditelju ispričao kako je jednom ostavio 20 posuda za tradicionalno špansko jelo paelju u moru preko noći kako bi ih očistio, da bi se sledećeg jutra vratio i utvrdio da je plima odnela sve osim jedne.

Dok je pričao toliko se zarazno smejao da se domaćin emisije zacenio i držao se za stomak u naletima nekontrolisanog smeha.

Borha je napravio šou u emisiji ne samo pričom, već i zvižducima i gotovo bezubim osmehom.

Godinama kasnije, otprilike od 2014. godine, korisnici interneta počeli da ponovo da objavljuju taj klip sa nepovezanim titlovima - baš kao što prave parodije na scenu iz filma Pad, koja prikazuje poslednje dane Adolfa Hitlera.

Borhin zarazni smeh koristili su mnogi na internetu kako bi napravili vlastite klipove na razne teme.

Ove verzije video snimaka, kao i original, od tada su prikupile milione pregleda - cementirajući Borhinu slavu i prepoznatljiv smeh.

Njegovo nasmejano lice i danas je popularno na društvenim mrežama, a iskorišćen je i kao emotikon na platformi za strimovanje igara Tvič (Twitch).

Prema španskim medijima, Borha je preminuo u sredu popodne u bolnici u Sevilji posle naglog pogoršanja zdravstvenog stanja.


Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • biskup Kinderliebe

    29.04.2021 12:16
    ...
    Nek počiva u miru. Najbolja obrada na ovim prostorima je ona, kada je kip Radeta Končara pao na fašiste, koji su hteli da unište spomenik. Presmešno.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Preminuo pisac i borac za mir Filip David

Bivši urednik Dramskog programa Televizije Beograd i dobitnik Ninove nagrade umro je u 85. godini. Bio je jedan od osnivača Beogradskog kruga i veliki zagovornik mira.

Kako je izumro drevni indijski jezik aka-bo

Pripadao je velikoj porodici andamanskih jezika kojim govore domorodačka plemena na arhipelagu u severoistočnom delu Indijskog okeana, između Bengalskog zaliva i Andamanskog mora.

Bake koje su sačuvale albansku kuhinju

Kad su se albanske granice konačno otvorile devedesetih, a nacionalne televizijske mreže više nije kontrolisala država, mnoge iskusne domaćice su počele u emisijama da oživljavaju davno izgubljeno nacionalno kulinarsko nasleđe.