Tenis i novac: Boris Beker izašao iz zatvora posle osam meseci

Beker je služio kaznu zbog prikrivanja imovine i pozajmica vrednih skoro tri miliona evra u nameri da izbegne otplatu dugova.
Boris Beker
Getty Images
Boris Beker je osvojio šest grend slem titula u pojedinačnoj konkurenciji, a od toga tri na Vimbldonu

Bivši šampion Vimbldona Boris Beker je pušten iz zatvora pošto je odslužio osam meseci kazne zbog prikrivanja imovine i pozajmica vrednih skoro tri miliona evra u nameri da izbegne otplatu dugova.

Ovaj 55-godišnji Nemac je u aprilu osuđen na dve i po godine zatvora pošto je proglašen krivim po četiri tačke optužnice prema Zakonu o nesolventnosti.

Iz zatvora je izašao u četvrtak ujutro.

BBC saznaje da će Beker biti deportovan iz Velike Britanije.

„Prvom prilikom se razmatra o deportaciji svakog stranog državljanina koji je osuđen za zločin i na zatvorsku kaznu", navodi portparol britanskog Ministarstva unutrašnjih poslova za BBC sport.

Beker se kvalifikuje za automatsku deportaciju kao strani državljanin koji nema britansko državljanstvo i osuđen je na zatvorsku kaznu dužu od 12 meseci.

Beker živi u Velikoj Britaniji od 2012, a karijeru je završio 1999.

Tokom 15-godišnje karijere je osvojio šest grend slem titula u pojedinačnoj konkurenciji, od kojih tri na Vimbldonu.

Proglasio je bankrot u junu 2017. pošto nije uspeo da otplati dug veći od 3,5 miliona evra koji je uzeo uz hipoteku na luksuznu nekretninu na Majorci.

Bekeru je počelo suđenje ranije ove godine jer je optužen da je sakrio imovinu vrednu milione evra kako bi izbegao plaćanje dugova.

Na kraju je proglašen krivim po četiri tačke u vezi sa proglašenjem bankrota, ali je oslobođen po ostalih 20 tačaka optužnice.

Beker je prvobitno boravio u zatvoru Vandsvort u jugozapadnom Londonu pre nego što je u maju prebačen u zatvor Hanterkomb.

Prethodno je radio kao stručnjak za BBC na Vimbldonu i proveo tri sezone trenirajući Novaka Đokovića.


Novak Đoković za BBC o vakcinaciji, kovidu i budućnosti u tenisu:


Pratite nas na Fejsbuku, Tviteru i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Đoka

    15.12.2022 16:16
    Pozdrav iz Monaka!
    ...dobro si me utrenir'o!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Zašto su u Kašmiru izbili neredi

Himalajski region koji je više od sedam decenija tačka sukoba Indije i Pakistana više od sedam decenija ponovo je u žiži interesovanja svetske javnosti. Od indijske podele i stvaranja Pakistana 1947. godine, nuklearno naoružani susedi su vodili dva rata oko teritorije sa većinskim muslimanskim stanovništvom, na koju oba polažu pravo u potpunosti, ali ga kontrolišu delimično. Region, kojim delimično upravlja i Kina, jedna je od najmilitarizovanijih zona na svetu.