Igre na sreću: Amerikanac tuži lutriju jer su objavili da je dobio 340 miliona dolara - greškom

„Verujem u pravosudni sistem i da ću pobediti", kaže prevareni Amerikanac.
Empty PowerBall lottery cards in a display at Best Beer, Wine and Deli in Gaithersburg, Md., USA on January 11, 2015
Getty Images
Veće su šanse da nekoga udari grom, nego da dobije na lutriji

Muškarac iz Vašingtona koji je mislio da je osvojio džekpot vredan 340 miliona dolara tužio je lutriju koja kaže da su greškom objavili njegove brojeve.

Džon Čiks je rekao da je „utrnuo" kada je video da se pobednički brojevi Pauerbola (Powerball) poklapaju sa onima koje je on imao na tiketu u januaru 2023.

Ali kada je Čiks odneo tiket u Kancelariju za lutriju i igre na sreću (OLG), njegov zahtev je odbijen.

„Jedan od agenata za potraživanja mi je rekao da moj tiket nije valjan i mogu samo da je bacim u đubre", rekao je on za BBC.

Međutim, Čiks je zadržao tiket i angažovao advokata.

On sada tuži lutriju i traži odštetu od 340 miliona dolara, upravo onoliko koliko je verovao da je osvojio u igri na sreću.

„Slučajna greška"

Prema sudskim spisima, Pauerbol i organizator lutrije, Taoti enterprajzses (Taoti Enterprises) iz Vašingtona, tvrde da je zabuna nastala zbog tehničke greške.

U sudskom podnesku, zaposleni u lutriji rekao da je 6. januara 2023. - dana kada je Čiks kupio tiket - vršeni su neki testovi na veb stranici.

On tvrdi da je tog dana set testnih Pauerbol brojeva, koji se poklapaju sa brojevima Čiksa - „slučajno" postavljen na veb stranicu.

Ti brojevi su ostali na veb sajtu tri dana - do 9. januara.

Brojevi koji su bili upisani na sajtu nisu se poklapali sa brojevima koji su izvučeni u tom kolu lutrije, kaže zaposleni u Taotiju.

Ni Pauerbol ni Taoti nisu odgovorili na zahtev BBC-ja za komentar.

Čiks sada tuži lutriju po osam tačaka, između ostalog i za nemar, nanošenje emocionalnog stresa i prevaru.

Pošto se pobednički brojevi poklapaju sa brojevima Čiksa, on ima pravo na ceo dobitak, rekao je Ričard Evans, advokat Čiksa.

U suprotnom, dodao je, Čiks ima pravo na odštetu zbog „grube nemarnosti" lutrije koja je objavila netačne brojeve.

„Ova tužba postavlja ključna pitanja o integritetu i odgovornosti lutrijskih operacija i merama zaštite - ili njihovom odsustvu.

„Ovde nije reč samo o brojevima na sajtu, već o pouzdanosti institucija koje obećavaju prilike koje menjaju život, a pritom uveliko profitiraju", rekao je advokat Evans za BBC.

Čiks je za BBC rekao da se nada.

„Verujem u pravosudni sistem i da ću pobediti", rekao je on, dodajući da bi dobitak na lutriji promenio život njemu i njegovoj porodici.

Ako pobedi na sudu, planira da otvori banku od poverenja, koja bi trebalo da pomogne budućim vlasnicima kuća.

Šanse da Čiks ili bilo ko drugi osvoji džekpot izuzetno su retke, oko jedan prema 292,2 miliona.

Poređenja radi, šansa da nekoga udari grom tokom ove godine je jedan prema 1,22 miliona, prema Nacionalnoj meteorološkoj službi SAD.


Pratite nas na Fejsbuku,Tviteru i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Drakula

    20.02.2024 13:20
    On je dobio, on je dobio...
    Pa ovo je strašno. Zamislite da lutrija celoj zemlji obelodani da ste dobili na LOTO, a vi od njih niste ni prebijene pare videli. I još kad uzmete u obzir neverne i lakoverne duše koje će vas linčovati jer ste postali milioner, a oni ni za hleba nemaju, a vi od te lutrije ni toliko dobili niste. I treba da ih tuži i za nemar i za nanošenje emocionalnog stresa i prevaru i da se celoj zemlji obelodani kako je "MALA" sistemska greška napravljena! Biće zanimljivo videti rezultat suđenja gde na jednoj strani imate Državnu Lutriju i najbolje advokate, a na drugoj strani malog nesrećnog građanina, žrtve njihove "MALE" greške!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Buka i tišina ispred Radio-televizije Srbije

Na velikom skupu u centru Beograda posle ogromne buke, pištaljki, vuvuzela i povika okupljenih usledilo je 15 minuta zaglušujuće tišine, kako bi se odala pošta za 15 žrtava u padu nadstrešnice.

Problem problema sa spavanjem

Zbog užurbanog načina života ljudi se često žale da su neispavani, ali šta ako dobar san uglavnom zavisi od stanja uma?