Njujorške vlasti zaplenile poznatu vevericu sa Instagrama

Organi za zaštitu životne sredine rekli su da reaguju na žalbe o „potencijalno nebezbednom smeštaju divljih životinja".

Čovek koji čuva poznatu vevericu i internet senzaciju po imenu Kikiriki (Peanut) moli vlasti Njujorka da mu je vrate pošto su mu je prethodno oduzeli.

Državno odeljenje za zaštitu životne sredine (Department of Environmental Conservation - DEC) Njujorka sprovelo je raciju u kući Marka Longa u sredu posle pritužbi na potencijalno nebezbedan smeštaj za životinju.

„Za grupu ljudi koja ih je pozvala, za vas postoji posebno mesto u paklu“, rekao je Longo u objavi na Instagramu u kojoj je najavio zaplenu, dodajući da ne zna da li je nad glodarom pepeljaste boje izvršena eutanacija.

Peticija za vraćanje životinje imala je više od 20.000 potpisa 1. novembra ujutro.

U narednim objavama na Instagramu u četvrtak, Longo je rekao da prikuplja novac za pravne troškove.

U saopštenju Državnog odeljenja za zaštitu životne sredine navodi se da je istraga pokrenuta pošto su dobili „više pritužbi javnosti o potencijalno nesigurnom smeštaju divljih životinja koje bi mogle da budu nosioci besnila i nelegalnom držanju divljih životinja kao kućnih ljubimaca".

Nisu razjasnili kakvo je trenutno stanje veverice.

Longo je pre sedam godina udomio Kikirikija kad ga je kao bebu pronašao pored majke koju je udario automobil.

Brinuo se o Kikirikiju sve dok nije dovoljno ojačao da bude pušten nazad u prirodu, ali ga je narednog jutra dočekao na tremu sa „repom kojem je nedostajo deo”.

Kikirikijev Instagram profil je od tada sakupio više od 500.000 pratilaca.

Na nalogu se nalaze video snimci veverice kako radi skečeve sa Longom, povremeno sa šeširom na glavi, kako se penje na njega ili u zagrljaju.

A redovno je jeo i vafle.

Tokom racije, Državno odeljenje za zaštitu životne sredine je zaplenilo i rakuna po imenu Fred kojeg je Longo čuvao poslednjih meseci.

Pratite nas na Fejsbuku, Tviteru, Instagramu, Jutjubu i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Koliko je rasizma u zdravstvu i medicini

Rasne predrasude u nauci i medicini su štetne po zdravlje ljudi, piše Lajal Liverpul u njenoj knjizi „Sistemski problem: Kako se razboljevamo zbog rasizma".

Logika: Problem sa pravolinijskim razmišljanjem

Dok odrastamo, uče nas da o stvarima razmišljamo gotovo isključivo pravolinijski, ali to može da nas učini nepripremljenim za ovaj naš složeni, brzi, moderni svet, ošteti nas finansijski i čak izazove probleme sa veštačkom inteligencijom.