Južna Koreja zabranila ulaganje u "bitkoin fjučerse"

Južna Koreja razmatra načine da reguliše spekulativno trgovanje kriptovalutama, pošto je najnoviji rast cena izazvao u zemlji ludilo za bitkoinom.
Južna Koreja zabranila ulaganje u "bitkoin fjučerse"
Foto: Pixabay
Finansijski regulatori u Seulu su saopštili danas da isključuju korišćenje bitkoina za kupovinu finansijskih derivata. Ova odluka zabranjuje ulaganje u bitkoin fjučerse, čije će trgovanje početi na čikaškoj berzi opcija ovog vikenda.
 
Građani Južne Koreje nastoje da budu tehnološki "potkovani" i to koriste za trgovanje gotovinom u onlajn igricama. Mnogi ulažu svoje prihode, pa čak i penzione pakete u bitkoine i druge virtuelne valute. Ova zemlja ima samo 50 miliona ljudi, ali ima udeo od oko jedne petine u globalnom trgovanju bitkoinima.
 
Pošto je cena bitkoina prošle noći skočila za više od 20 odsto, dostižući vrednost od 17.000 dolara pre nego što se vratila na nivo od 15.000 dolara, korisnici interneta u Južnoj Koreji su masovno bili na mreži tražeći informacije o tome koje kripto valute da izaberu ili kako da preuzmu aplikacije.
 
Razlog koji ih mami je očigledan - jedan bitkoin je početkom ove godine vredeo manje od 1.000 dolara.
 
- Ljudi su verovatno pod uticajem onih koji kažu da su zaradili mnogo novca na bitkoinu. Mladi ne zarađuju mnogo i ovo je za njih lak novac - izjavio je Kim Do-hjung (21), koji ulaže u bitkoine i još jednu kripto valutu pod imenom "stratis".
 
Kim, koji je prošlog meseca upravo odslužio obavezni vojni rok u zemlji, uložio je u novembru u kripto valute celu svoju ušteđevinu od mesečnih plata dobijenih tokom dvogodišnjeg vojnog roka. Na tome je zaradio četiri puta više, što će mu biti dovoljno za školarinu kada se sledeće godine vrati na koledž i za kiriju u južnokorejskoj prestonici.
 
Ranije ove sedmice, južnokorejsko Ministarstvo pravde je saopštilo da će razmotriti načine za regulisanje razmene kripto valuta i planove o uvođenju strogih kazni za nelegalne radnje povezane s takvim transakcijama.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija