Ona očekuje da sva podzakonska akta budu završena u prvoj polovini godine.
"Nećemo čekati zakonski rok, a to je 18 meseci, već ćemo nastojati da što pre omogućimo implementaciju ovog zakona, jer je on najbolji pokazatelj spremnosti države Srbije da usvoji vrednosti koje su ključne u modernom poslovanju i komunikaciji i neophodne za uspešnu digitalizaciju privrede i državne uprave u skladu sa prioritetima Vlade Srbije", navela je Matić.
Na predstavljanju Zakona o elektronskom dokumentu, elektronskoj identifikaciji i uslugama od poverenja u elektronskom poslovanju, ona je podsetila da je u izradi ovog akta veliki doprinos dao privredni sektor.
Podsetila je da će primena ovog zakona omogućiti povećanu upotrebu elektronskog dokumenta, odnosno, smanjenje papirologije u poslovanju i komunikaciji. Takođe, uređenjem oblasti elektronske identifikacije i uvođenjem različitih nivoa šema identifikacije, biće omogućeno masovnije korišćenje elektronskih servisa i obavljanje elektronskih transakcija, a Zakon će omogućiti i razvoj usluga od poverenja: garantovanje verodostojnosti podataka u elektronskim transakcijama, uvođenje pouzdanog potpisa u klaudu, elektronske dostave i kvalifikovanog elektronskog čuvanja, navodi se u saopštenju Ministarstva.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar