Knežević: Cilj da uđemo u top 10 na Duing biznis listi

Među prioritetima Vlade Srbije su ekonomija i privreda, a prioritet Ministarstva privrede je poslovni ambijent sa ciljem da Srbija uđe među prvih 10 zemalja u svetu po lakoći poslovanja, poručio je ministar privrede Goran Knežević.
"Prioritet našeg ministarstva upravo je poslovni ambijent i mi smo u prethodne tri godine napredovali za 48 mesta na Duing biznis listi Svetske banke, koja je glavni pokazatelj lakoće poslovanja u zemljama", rekao je za Blic ministar privrede.
 
Uprkos tome, odaje utisak da Ministarstvo privrede nije dovoljno prikazano u javnosti, ministar Knežević je poručio da "sve što treba da se vidi - vidi se".
 
"Ekonomija i privreda jesu jedan od prioriteta Vlade. Ja sam u godinama kada mi lična afirmacija i promocija ne trebaju i možda je zbog toga utisak da nas nema mnogo u javnosti, ali sve ono što je važno za promociju uslova privrednog ambijenta imate prilike da vidite" istakao je on.
 
On je primetio da je najvažniji problem privrede "psihološki problem" gde se država posmatra kao majka i otac koja reguliše sva kretanja.
 
"Potpuno pogrešno. Moramo da pređemo na strategiju one čuvene Kenedijeve rečenice, koju su posle mnogi ponavljali: 'Vidi šta možeš ti da uradiš za sebe i državu, a ne šta država treba da uradi za tebe.' Država je tu da usmerava i stvara ambijent, a inicijativa posvećenost, rad i rezultati su na svakom od nas", naglasio je Knežević i dodao da "naravno da to nije na idealnom nivou, ali kreće se u dobrom pravcu."
 
Ministar je naveo da se privrednici najviše žale na visoka poreska opterećenja.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija