Na predstavljanju godišnjeg izveštaja o uticaju na privredu Srbije i društvenoj odgovornosti, Karan je rekao da je 2012. godine prosečna taksa za isticanje firme po lokalu iznosila oko 100.000 dinara, a da je u 2017. godini prosečna suma bila oko 550.000 dinara i dodao da za povećanje veće od pet puta nema ekonomskog opravdanja, niti ekonomske logike.
Karan je dodao da su kompanije članice UPIS-a u 2012. godini na ime tih taksi lokalnim samoupravama uplatile oko 500.000 evra, dok je prošle godine taj iznos bio više od 2,5 miliona evra i da se, ako se takve tendencije nastave i u ovoj godini, može očekivati zatvaranje poslovnica i otpuštanje zaposlenih. On je rekao da u Srbiji, u ovom trenutku, kompanije članice UPIS-a imaju oko 3.000 zaposlenih, koji su uredno prijavljeni i kojima se plate i doprinosi uplaćuju redovno i u punom iznosu.
"Ukupno, u 2017. godini na ime poreza i doprinosa na plate, poreza, taksi i naknada za priređivanje igara na sreću, PDV-a, lokalnih komunalnih taksi i ostalih poreskih davanja, u državni budžet i budžete lokalnih samouprava uplaćeno je oko 25 miliona evra", rekao je Karan.
Dodao je da su firme članice UPIS-a na ime nabavke robe i usluga dobavljačima isplatile gotovo 30 miliona evra i PDV u iznosu od oko šest miliona evra.
UPIS je formiran 2010. godine i čine ga neki od najvećih srpskih priređivača igara na sreću. U UPIS-u tvrde da su po obimu prometa, iznosu plaćenih poreza, broju zaposlenih i učešću na tržištu najveće regionalno udruženje priređivača igara na sreću i da pokrivaju oko 55 odsto tržišta posebnih igara na sreću u Srbiji. Posluju u 20-ak zemalja i spadaju u najveće regionalne i među 10 najvećih priređivača igara na sreću u Evropi, sa licencama za sportsko klađenje, igre na sreću putem automata i internet igre na sreću.
Komentari 5
mile
NS49
jova limanac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar