Ljajić je nakon sastanka sa makedonskom delegacijom ministarstva poljoprivrede u Skoplju rekao da je danas potpisano 10 zaključaka vezanih za trgovinske odnose Srbije i Makedonije i formiran zajednički Komitet za rešavanje vancarinskih barijera. Navodi da to praktično znači da na granicama neće biti zadržavanja robe iz Srbije.
Kaže da bi prva sednica Komiteta trebalo da se održi u Beogradu 14. marta i da će se na toj sednici tražiti dugoročno održivo rešenje za uklanjanje svih vancarinskih barijera i povećanje trgovinske razmene dve zemlje.
Problem je nastao kada su makedonske vlasti pre dve nedelje uvele vancarinske barijere na izvoz brašna iz Srbije, iako na njihovom tržištu postoji manjak kako brašna tako i pšenice, a ministar Ljajić je danas boravio u Skoplju kako bi se ovaj problem rešio.
Mlinari iz Srbije i Makedonije su inače tražili da se reši problem lepljenja akciznih markica na pakovanja brašna jer im to, s obzirom da se ručno lepi, znatno poskupljuje proizvodnju. Ljajić objašnjava da je jedan od rezultata današnjih razgovora i kompromis da se na pakovanjima od jednog, dva i pet kilograma brašna lepe markice u Srbiji kao što se to do sada činilo, a da se na pakovanja od 25 i 50 kilograma akcizne markice lepe u Makedoniji.
"U narednih 30 dana će se tražiti trajno i sistemsko rešenje za ovaj konkretan problem. Danas smo učinili važan korak i to je dogovor koji su prihvatili naši izvoznici mlinari", napominje Ljajić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar