Akcije Fejsbuka juče su pale su za šest odsto. Ovo je najveći pad deonica Fejsbuka u poslednje četiri godine.
Uprkos velikom padu - Fejsbuk je ostao jedna od najvrednijih kompanija u SAD i svetu, sa vrednošću od 500 milijardi dolara. Fejsbuk se na listi nalazi iza Epla, Guglovog Alfabeta, Amazona, Majkrosofta i Berkšir Hataveja.
Mark Zakerberg drži oko 400 miliona akcija Fejsbuka, a zbog pada vrednosti deonica izgubio je blizu pet milijardi dolara.
CNN prenosi da su deonice pale za 12 dolara u poslepodnevnom trgovanju. Zakerberg inače poseduje deonice u vrednosti 70 milijardi dolara, što ga čini sedmim najbogatijim čovekom na svetu.
Deonica Fejsbuka je pala nakon kontroverze sa Kembridž Analitikom. Londonski "Gardian" je nedavno objavio da su kompanija Kembridž Analitika i partneri pobrali podatke o oko 50 miliona korisnika Fejsbuka i na temelju njih razvili algoritme koji mogu odrediti psihometrijski profil svakog korisnika Fejsbuka i birača na izborima.
Uzbunjivač Kris Vajli, koji je radio za kompaniju Kembridž Analitika, opisao je Gardianu kako je ta kompanija zloupotrebila podatke neovlašćeno prikupljene sa Fejsbuka i kako su predstavnici te kompanije neistinito svedočili u istragama u SAD i u Velikoj Britaniji.
Kompanija Fejsbuk prozvana je da je znala za masovni neovlašćeni upad u podatke koje prikuplja od korisnika, ali da nije ništa učinila. Istražna komisija u britanskom parlamentu pozvala je, nakon Gardianovih otkrića, i Marka Zakerberga, osnivača i direktora Fejsbuka, da svedoči pred komisijom.
Neki korisnici tvrde da će prestati da koriste ovu društvenu mrežu sve dok ne zaštiti privatne podatke korisnika i ne povrati poverenje javnosti.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar