Tu meru uprava firme prvenstveno je želela da implementira kako bi svojim zaposlenima olakšala uspostavljanje ravnoteže između privatnog i poslovnog života.
Univerzitetski stručnjaci iz područja upravljanja ljudskim resursima bili su uključeni u taj eksperiment kako bi definisali na koji način takva mera utiče na radnu produktivnost. Prema završnim rezultatima, produktivnost zaposlenih je porasla za pet odsto na samom početku, dok se u istom periodu nivo stresa na radnom mestu smanjio za sedam odsto.
Osnivač kompanije Andru Barnes, odlučio je da meru isproba prvenstveno kako bi svojim zaposlenima omogućio da više vremena provode sa svojom decom, zato što je verovao da će upravo tako podstaći njihovu radnu produktivnost.
"Zaista verujem da se roditelji koji provode više vremena sa svojom decom mogu više posvetiti svojim poslovnim zadacima, zato što se manje brinu i ne osećaju grižu savesti", rekao je Barnes, naglasivši da se nada da će i drugi poslodavci, inspirisani pozitivnim zaključcima studije, svojim zaposlenima omogućiti isto.
Nakon dvomesečnog eksperimenta, rezultati su pokazali da je 78 odsto ispitanika svoju produktivnost povećalo za 24 odsto.
Jarod Har, stručnjak za upravljanje ljudskim resursima na Tehnološkom univerzitetu u Oklandu, složio se sa zaključkom istraživanja, naglasivši da ravnoteža između privatnog i poslovnog života izuzetno pozitivno deluje na sve sektore produktivnosti na radnom mestu.
"Odmorniji i bezbrižniji radnici značajno su efikasniji tokom radnog dana, od čega na kraju najviše profitiraju poslodavci", rekao je Har.
Novozelandski ministar rada Ijan Lis-Galovaj je pohvalio rezultate studije, obećavši da će ih predstaviti drugim poslodavcima kako bi ih ohrabrio da i oni implementiraju takav način poslovanja.
Komentari 1
NS
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar