Oni su ocenili da to preuzimanje neće poremetiti tržišnu konkurenciju. Komisija je pre svega konstatovala da obe kompanije proizvode i snabdevaju tržište krupnom belom tehnikom, kao što su frižideri ili štednjaci.
"Komisija je zaključila da predložena transakcija neće izazvati zabrinutost u pogledu konkurencije imajući u vidu ograničene tržišne pozicije dveju kompanija zajedno i činjenicu da će veliki broj konkurenata ostati na tržištu i posle transakcije", navodi se u odluci EK.
Kineska kompanija Hisense, sa sedištem u Luksemburgu, kupila je više od 95 odsto akcija Gorenja po ceni od 12 evra po akciji, čime je ukupna vrednost transakcije dostigla 293 miliona evra. Hisense, za čiju se ponudu opredelio menadžment slovenačke kompanije, obavezao se da će sačuvati brend Gorenje i zadržati zaposlene u Velenju. Ta fabrika će postati Hisenseov centar za istraživanje i razvoj i glavna proizovodna tačka u Evropi.
Očekuje se da će slovenačka Komisija za zaštitu konkurencije doneti svoju odluku o ovoj kupovini do jeseni.
Komentari 8
123
Mialn
O brendovima
Gorenje mašina mi je radila 32 godine dok kazan nije istrulio.
Ove nove smart mašine ne izdrže ni 8.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar