Internet platforma za brzi buking karata za autobuski i železnički saobraćaj Wanderu napravila je listu najjeftinijih i najskupljih glavnih gradova u Evropi.
Računica je napravljena na bazi prosečne cene određenih dobara i usluga u svakom gradu, kao što je cena vožnje jednog kilometara taksijem, pola litre domaćeg piva, šoljice kapućina, ulaznice za muzej, noćenja u hotelu za jednu osobu, karte za javni prevoz u jednom smeru, te tri obroka za jednu osobu u restoranu srednjeg ranga, piše portal
SEEbiz.
Ispostavilo se da je Skoplje ne samo najjeftiniji grad u jugoistočnoj Evropi, nego i na celom kontinentu. Glavni grad Makedonije prema računici Wanderua, u Evropi ima najnižu prosečnu cenu hotelskog smeštaja u iznosu od 56 evra po osobi, treću najnižu cenu tri obroka u restoranu srednjeg ranga od 8,5 evra, te petu najnižu cenu šoljice kapućina od 1,2 evra.
Drugi najjeftiniji glavni grad u Evropi je Priština, dok je bronzana medalja u ovom izboru pripala Podgorici. Beograd je na devetom mestu i deli ga sa glavnim gradom Rumunije. Zagreb se nalazi na 13. mestu najjeftinijih glavnih gradova, dok je Ljubljana na 22. mestu.
S druge strane, u top tri najskupljih gradova u Evropi našao se Monako, Rejkjavik i Dablin.
Top 10 najjeftinijih glavnih gradova u Evropi:
1. Skoplje, Makedonija
2. Priština, Kosovo
3. Podgorica, Crna Gora
4. Jerevan, Jermenija
5. Kišinjev, Moldavija
6. Tirana, Albanija
7. Minsk, Belorusija
8. Sofija, Bugarska
9. Bukurešt, Rumunija; Beograd, Srbija
10. Sarajevo, Bosna i Hercegovina
Top 10 najskupljih glavnih gradova u Evropi:
1. Monako, Monako
2. Rejkjavik, Island
3. Dablin, Irska
4. Amsterdam, Holandija
5. London, Velika Britanija
6. Pariz, Francuska
7. Kopenhagen, Danska
8. Helsinki, Finska
9. Valeta, Malta
10. Stokholm, Švedska
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar