Kako je objavio RTS, u Ministarstvu privrede rade analize za privatizaciju preostalih 90 preduzeća i neka rešenja očekuju do kraja godine. RTS navodi da će za još dva strateška preduzeća, MSK i "Petrohemiju", tenderi biti raspisani u prvom tromesečju naredne godine i da je plan da se proces privatizacije završi do kraja 2020. godine kako bi i ta preduzeća ušla u razvojnu fazu, a što je u skladu i sa dogovorom Vlade i MMF-a.
"Ja se nadam da će taj tempo sada da se ubrza i da ćemo već u sledeću godinu ući sa 80-ak preduzeća i taj će broj preduzeća da pada na 50, pa na 40, tako da možemo da kažemo da idemo ka okončanju postupka privatizacije u Srbiji", rekao je Ugrčić.
U Ministarstvu privrede su optimisti da će se rešiti i statusi preostalih manjih preduzeća.
"To što u ovom trenutku ne postoji interesovanje potencijalnih investitora za neko od preduzeća, ne znači da neće postojati za godinu ili dve. Ono što je jako važno jeste da ta preduzeća ne koštaju poreske obveznike Srbije i nisu na teretu budžeta. Čekamo prave investitore, ne želimo na silu da guramo ta preduzeća u stečaj, zašto bismo ako rade i izmiruju svoje obaveze", rekao je Ugrčić.
Profesor Ekonomskog fakulteta u Beogradu Ljubodrag Savić smatra da "Petrohemiji" treba, kao i "Železari", neko ko je snažniji i jači i ko može njome da upravlja, ko može tehnološki i ekološki da je dovede u red.
RTS navodi i da je Vlada Srbije zadovoljna okončanim postupcima, posebno time što su giganti "Železara", RTB, PKB i "Galenika" našli vlasnike svetskog ranga. Međutim, dodaje da se traga za održivim rešenjima i za fabrike petrohemijskog kompleksa.
Ocenjuje i da je Zakon o privatizaciji iz 2014. dao rezultate, a da je najznačajnije to što su nekada najveći gubitaši, uspešno privatizovani.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar