To je za oko 400 dinara manje od troškova domaćinstava, koji su prema podacima Republičkog zavoda za statistiku bili 64.237 dinara. U poređenju sa istim kvartalom prošle godine prosečni prihodi domaćinstva su nominalno bili veći 3,4 odsto, a rashodi za 3,3 odsto, dok su u odnosu na drugi kvartal ove godine prihodi veći 1,6 odsto, a rashodi za 0,3 odsto.
Anketa o potrošnji domaćinstava je pokazala da najveći udeo u prihodima imaju zarade (49,2 odsto), penzije (32,1 odsto), prihodi od poljoprivrede, lova i ribolova (4,6 odsto), naturalna potrošnja (3,2 odsto), prihodi van redovnog radnog odnosa (2,9 odsto) i primanja od socijalnog osiguranja (2,7 odsto).
U ličnoj potrošnji najveći udeo čine troškovi za hranu i bezalkoholna pića (34,5 odsto) i za stanovanje, vodu, električnu energiju, gas i ostala goriva (15,4 odsto), zatim za transport (9,4 odsto), za ostale lične predmete i ostale usluge (šest odsto), za rekreaciju i kulturu (5,7 odsto), za odeću i obuću (5,4 odsto), za komunikacije (5,2 odsto), za alkoholna pića i duvan (pet odsto), za zdravlje (4,6 odsto) i za opremu za stan i tekuće održavanje (4,2 odsto).
U anketi Zavoda za statistiku učestvovalo je 1.558 domaćinstava.
Komentari 6
opalim te g...m
Kimi
opalim te g...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar