U Ministarstvu finansija za taj list kažu da će deo novca biti iskorišćen za vraćanje starih dugovanja, a deo za kapitalne projekte.
"Javnost će biti blagovremeno obaveštena o kojim je projektima reč", odgovaraju u Ministarstvu na pitanje "Politike" da li postoji plan kojim bi infrastrukturni projekti mogli da budu finansirani.
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović takođe nema konkretan predlog, ali očekuje da deo bude upotrebljen za infrastrukturu, budući da takvo ulaganje podiže privredni rast, o čemu će se razgovarati u Vladi.
Koncesiona naknada uplaćena je prošlog petka, a novac će biti dostupan u naredna dva meseca.
Nejasno je zašto za sve vreme nije napravljen jasan plan kako će te pare biti potrošene, piše "Politika".
Ekonomista Ljubomir Madžar podržava predlog da novac od koncesione naknade treba da bude upotrebljen za otplatu dugova. On kaže da je za infrastrukturu uzeto skoro četiri milijarde evra kredita, ali država nije uspevala da blagovremeno povuče taj novac i upotrebi ga, pa nema svrhe dodavati još novca za te svrhe.
Profesor Ljubodrag Savić slaže se da najpre treba vratiti stare skupe kredite, ali dodaje da deo novca treba da ode i u infrastrukturu.
"Treba ubrzati izgradnju Koridora 11, da nam se ne bi dogodilo da ga gradimo dugo kao Koridor 10. Novac bi mogao da se upotrebi i za izgradnju autoputa ka BiH", smatra on.
"Politika" piše da ne bi bilo dobro da se ponove greške iz prošlosti, kao kada je 1997. godine novac od prodaje 51 odsto Telekoma potrošen na isplatu penzija. Ni pare od prodaje Mobtela nisu najbolje upotrebljene, jer, pored vraćanja dugova MMF-u, nije ostvarena nijedna kapitalna investicija.
Komentari 3
MaxNS
Zivan
Anonimus
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar