Od ranije se priča da su favoriti Bugarska i Turska, a pominjana je i Srbija.
"
Poslednjih meseci razmatrali smo različite lokacije za našu fabriku. Sada postoji skraćena lista favorita", navodi portparolka Folksvagena u odgovoru na upit
Dojče velea. "
Nakon ove faze ispitivanja slediće faza pregovora sa potencijalnim kandidatima", dodala je ona.
Iz Volfsburga ponovo nisu hteli da potvrde da li su favoriti Bugarska i Turska, kao i da li će konačna odluka pasti sledeće sedmice na sastanku upravnog odbora.
Prethodnih meseci su agencije Rojters i dpa javile da izvori iz kompanije tvrde kako su u igri još samo lokacije u Bugarskoj i Turskoj. Do tada su u srpskim medijima trajale spekulacije da bi fabrika u kojoj će se proizvoditi modeli iz Folksvagenove familije Škoda Karok i SEAT Ateka mogla da bude izgrađena u Šumadiji.
Predsednik Aleksandar Vučić je neko vreme govorio o "najvećoj, najvažnijoj i najmoćnijoj" investiciji što je u javnosti povezano sa Folksvagenom. Međutim, on je više puta rekao da je Srbija autsajder u toj trci. Sredinom marta je Vučić posetio centralu firme u Volfsburgu, slikajući se u muzeju oldtajmera.
Folksvagen traži lokaciju na Balkanu u sklopu velikog restrukturiranja nakon kojeg će u fabrikama u Nemačkoj proizvoditi još samo električne automobile.
Prema najavama na Balkan bi otišla investicija teška 1,4 milijarde evra, a bilo bi uposleno oko 5.000 radnika i 650 inženjera. Prvi automobili bi trebalo da siđu sa trake 2023. godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Nik
Milo
uroš
treba neko da im šapne na uvce da tu treba da grade!!!
Prolaze bolje nego FIAT 100%
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar