Pokazalo se da je reč o složenom problemu koji ne može rešiti samo Ministarstvo privrede, pa je u ovaj proces uključena i Direkcija za imovinu.
Da rešavanje sudbine srpskih banja počinje pokazuje i činjenica da su Direkcija za imovinu Srbije i Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje objavili oglas za prodaju imovine Vranjske i Kuršumlijske Banje.
Početna kupoprodajna cena za imovinu Vranjske Banje je 252.564,21 evra, a vrednost kompleksa nepokretnosti Žubor u Kuršumlijskoj Banji procenjena je na 1.415.836,5 evra. Kompleks Žubor obuhvata dvadesetak zgrada i devet katastarskih parcela.
Kako prenosi "Dnevnik", na sajtu Ministarstva privrede navedeno je da u Kuršumlijskoj Banji nema zaposlenih, a u Vranjskoj Banji ima 59 radnika.
Na spisku banja koje čekaju ishod spora su i Termal u Vrdniku sa 107 zaposlenih, Banja Koviljača sa 241, Ribarska Banja sa 265, Bolnica Zlatibor Čajetina sa 171, Sijarinska Banja sa 98, Niška Banja sa 374 i Vrnjačka Banja sa 250 zaposlenih.
Komentari 4
VIKTOR
Podsećam da su većina tih banja podignute parama penzionera, tj. Penzionim fondom jer banke su uglavnom namenjene starijoj populaciji radi lečenja. Ovakvom rasprodajom banje će biti oduzete penzionerima, a i svim stanovnicima Srbije. Biće im uskraćen ovaj vid lečenja, a penzioneri će biti još jednom prevareni kao i prilikom umanjenja penzija.
Recept: država od tajkuna da naplati dugove za neplaćene doprinose i poreze i tim novcem da novi turističko-politička život banjama Srbije.
ratnici sa telepa
Jbt
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar