Gosti naručuju hranu preko velikih tačskrin kioska, plate karticom, te zatim pričekaju da osoblje pripremi njihovu porudžbinu.
Mesta za sedenje nema, baš kao ni dekorativnih detalja u enterijeru, a ideja je da se ponudi brzi obrok onima koji nemaju vremena ili ne žele da se zadrže da ručaju u restoranu.
Prvi takav restoran, ili bolje reći, lokacija za preuzimanje hrane, otvoren je nedavno u Londonu i znatno je manji od uobičajenih restorana.
Meni je, kako piše Biznis insajder, ograničen na neke od najpopularnijih jela, poput pomfrita, big meka ili meknagetsa. Ideja je da s obzirom da zaposleni ne primaju porudžbine već ih gosti sami odrađuju na ekranima, svi radnici budu u potpunosti posvećeni pripremanju hrane i tako znatno smanje vreme čekanja.
No, kako su pisali novinari Biznis insajdera koji su testirali ovakav Mekdonalds, njihova porudžbina nije bila ništa brže gotova nego što je uobičajeno.
Ovo je najveća promena koju Mekdonalds uvodi u svoje poslovanje još otkad su 1970-ih uveli opciju drive-in zahvaljujući kojoj se kupci mogu dovozati do šaltera automobilom, naručiti hranu, i zatim na sledećem šalteru preuzeti svoju porudžbinu. Taj novitet je tada značio revoluciju među lancima brze hrane, a novi restorani "za poneti" možda najavljuju revoluciju 2.0.
Pokaže li se test lokacija u Londonu uspešnom, taj lanac bi ovaj koncept uskoro mogao da proširi i na druga tržišta.
Komentari 4
Nora
Pronalazač
Ne treba da kupci nose obroke, već da im mašina na izlasku ugura obroke u ždrelo,
postupak sličan kljukanju gusaka.
Ne bi trajalo duže od 2-3 sekunde, a uštedelo bi vreme i kupcima i ambalažu Donaldsu.
Takođe, račun za kupljeni obrok bi se elektronski slao ministarstvu finansija, kao dokaz da je radnik konzumirao obrok kod njih, te da samim tim stiče pravo na daljnju isplatu toplog obroka kod poslodavca.
Zgodno, zar ne?
Zabraniti to djubre
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar