Površina objekta je 527 metara kvadratnih, a rok za podnošenje prijava je deset dana. PIM-ova zgrada u Čika Ljubinoj ulici biće prodata na licitaciji, navodi se u oglasu.
Оvo preduzeće u vreme bivše Jugoslavije bilo je jedno od najmoćnijih u regionu.
"PIM radi pod današnjim imenom od 1952. godine, ali početak aktivnosti preduzeća datira još od 20-tih godina prošlog veka. Tada su izvedeni prvi radovi na rekama Dunavu i Savi na jugoslovenskoj teritoriji. Nekoliko manjih preduzeća tadašnje Jugoslavije specijalizovanih za iskopavanje, gradnju i kanalizaciju koja su izvodila različite radove na rekama između dva svetska rata, ujedinilo se 1951. godine u kompaniju pod imenom Dunav. Tokom 1952. godine Dunav je dobio ime Preduzeće Ivan Milutinović i otada uspešno projektuje i izvodi brojne radove, pod tim imenom, širom zemlje i sveta", piše na njihovom zvaničnom sajtu.
Nekada su radili kapitalne investicione radove, proizvodili su i isporučivali građevinski materijal i pružali su specijalizovane usluge kao što su: vodni transport, podvodni radovi, dizajn i konsalting, projektantske usluge, brodoremont.
Izvodili su nekoliko velikih projekata u Jugoslaviji i drugim zemljama. Jedan od prvih velikih poslova bio je uzdignuti put preko močvarnog zemljišta Skadarskog jezera za prugu Beograd-Bar u Jugoslaviji 1958. godine. Radili su nasipanje Slanih jezera u Kalkuti u Indiji, navode na sajtu.
Radili su osnovnu kanalsku mrežu hidrosistema Dunav-Tisa-Dunav, bagerovanje i nasipanje luka Paradip, Haldija, Visakapatnam, Marmugao-Goa i Bombaj (Indija), Šuvajk u Kuvajtu, Misurata i Bengazi u Libiji, izradu odbrambenih nasipa duž Save i Dunava u Jugoslaviji, bagerovanje i produbljivanje unutrašnjih plovnih puteva, izradu odlagališta pepela u Obrenovcu i Kostolcu...
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar