Značajan rast građevinarstva u Srbiji

Vrednost izvedenih građevinskih radova u Srbiji u prvom kvartalu ove godine bio je veći za 24,4 odsto nego u istom periodu prethodne godine, pokazuju najnoviji podaci Republičkog zavoda za statistiku, iskazani u stalnim cenama, objavilo je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
Značajan rast građevinarstva u Srbiji
Foto: 021.rs
Najveći rast vrednosti izvedenih građevinskih radova, 35,2 odsto, zabeležen je na tzv. ostalim građevinama, u kojoj se, između ostalog, ubraja izgradnja saobraćajne infrastrukture, cevovodi, kao i složene industrijske građevine, dok je kod zgrada zabeležen rast od 13,2 odsto, navedeno je u saopštenju.
 
Među projektima koji su najviše doprineli rastu građevinarstva nalaze se, pored ostalog, i veliki infrastrukturni projekti na kojima su se radovi odvijali bez prekida i u vreme vanrednog stanja, kao što su izgradnja brze pruge Beograd-Budimpešta na deonicama od Beograda do Novog Sada, izgradnja obilaznice oko Beograda, kao i izgradnja stambeno-poslovnih kompleksa u Beogradu i Novom Sadu.
 
U prethodnoj godini, rast građevinarstva iznosio je 35 odsto, čime je ovaj sektor dao najveći doprinos privrednom rastu Srbije, podsetili su iz resornog ministarstva.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • DVS

    12.05.2020 11:26
    Narastajući kriminal intenzivira pranje novca kroz poslove sa nekretninama. Proporcionalno raste i beda u zemlji kroz monopolizaciju, urušavanje ekonomije i svih legalnih poslova.
  • Uros

    11.05.2020 23:40
    Hahahah.... rast Galensa i njegovo gradjevinarstvo... jooojjjj pa jel ovo 021 ili Njuz.net?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija