Tržište video igara profitiralo tokom pandemije

Na svetskom tržištu video-igara u ovoj godini biće prihodovane 159,3 milijarde dolara, što je za 9,3 odsto više nego ranije.
Tržište video igara profitiralo tokom pandemije
Foto: Pixabay
Sve veća popularnost igara, za razliku od većine drugih tržišta koja su u velikom padu, podstaknuta je pandemijom koronavirusa, odnosno izolacijama i samoizolacijama.
 
Specijalizovana kompanija procenjuje da će prihodi ove industrije do 2023. godine premašiti 200 milijardi dolara.
 
Najveći rast prihoda biće u oblasti igara za mobilne uređaje, čemu je tokom pandemije doprinelo zatvaranje mnogih internet kafića.
 
Prema analitičaru Njuzua Tomu Vijmanu, prihodi od prodaje igara za mobilne uređaje u 2020. godini iznosiće 77,2 milijarde dolara ili 13,3 odsto više u odnosu na 2019.
 
Procenjuje se i da će se od 2,7 milijardi korisnika raznih igara čak 2,6 milijarde igrati na mobilnim uređajima. Međutim, svega 38 odsto njih platiće to zadovoljstvo, pokazuje istraživanje.
 
Jedini sektor u industriji igara za koji se očekuje gubitak prihoda jeste igranje zasnovano na pretraživačima, gde bi pad mogao da iznosi 13,4 odsto.
 
Prema Vijmanu, rast prihoda uobičajeno je najsporiji u oblasti računarskih igara.
 
Očekuje se da će ove godine prodaja igara za računare porasti "samo" za 4,8 odsto - na 36,9 milijardi dolara.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija