Gotovo 300.000 gej i lezbejskih parova sklopilo je brak otkako ga je Vrhovni američki sud legalizovao, navode u studiji istražitelji sa Instituta Vilijams pri kalifornijskom Pravnom fakultetu.
Legalizacija istopolnih brakova "promenila je živote istopolnih partnera i njihovih porodica", kaže autorka studije Kristi Malori i ističe "ona je i veliki doprinos ekonomiji državnih i lokalnih vlada".
Oko 3,2 milijarde dolara potrošeno je na venčanja, a hiljade gostiju koji putuju na venčanja potrošile su 544 miliona dolara. Ta venčanja proizvela su dalje oko 244 miliona dolara na ime državnih i lokalnih taksi. Dalje, istopolna venčanja donose platu za 45.000 radnih mesta, navodi se u studiji.
Istopolnu bračnu zajednicu prva je legalizovala američka savezna država Masačusets 2003. godine, a njen primer sledilo je nekoliko drugih država.
Do odluke Vrhovnog suda, koja se smatra istorijskom prekretnicom, sklopljeno je oko 242.000 istopolnih brakova, navodi se u studiji. Taj je broj sada više nego udvostručen i u SAD-u danas više od pola miliona gej i lezbejskih parova živi u zakonitom braku.
SAD je jedna od 28 država članica Ujedinjenih naroda koja priznaje istopolni brak kao zakonit pošto im se u utorak pridružila latinoamerička država Kostarika.
Grupa "Open For Business" procenjuje da će istopolna venčanja na Kostariki doneti ekonomiji te zemlje 592 miliona dolara.
Institut Vilijams u studiju je uključio brojke i procene temeljene na podacima Američkog statističkog zavoda.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Moki
Hm
Ns 49
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar