Gugl odbio da plaća stotine miliona dolara za vesti

Gugl je odbio zahtev da plaća stotine miliona dolara godišnje kao nadoknadu medijima u Australiji u skladu sa vladinim planom o podeli prihoda.
Gugl odbio da plaća stotine miliona dolara za vesti
Foto: Pixabay
Predstavnica Gugla u Australiji Mel Silva rekla je da kompanija u ovoj zemlji ostvaruje godišnji prihod od reklama povezanih sa vestima od "samo" 6,7 miliona američkih dolara. To je mali deo iznosa koji je državna regulatorna agencija procenila za ovaj sektor. 
 
Australija namerava da primora velike internetske kompanije da dele prihode od reklama povezanih sa vestima koje nude u svojim servisima.
 
Regulatorna agencija procenila je da Gugl i Fejsbuk zajedno zarađuju oko četiri milijarde američkih dolara godišnje od reklama u Australiji.
 
Vodeće medijske kuće zatražile su da ove dve firme plaćaju najmanje deset odsto tog novca godišnje lokalnim medijskim organizacijama, za koje tvrde da su izgubile veliki deo prihoda od reklama zbog globalnih tehnoloških giganata. Silva je odbacila ove brojeve kao potpuno nerealne.
 
"Svi se slažemo da vesti visokog kvaliteta imaju veliku društvenu vrednost, ali potrebno je da razumemo i ekonomiju", rekla je ona.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Lufthansa

    02.06.2020 12:00
    @Normalan
    Bez Google naloga postoji android, postoji beskonačno mnogo google-free portova a sad I vendori prave verzije telefona bez Google servisa (Huawei npr). Analitics se može vrlo lako zaobići i blokolirati na desetine različitih načina, najčešći je korišćenje adblock ekstenzije sa privacy modulom. Od svega nabrojanog jedino je YouTube koliko toliko neophodan.
  • Normalan

    02.06.2020 07:00
    @ajte
    Teško je nekoristiti Google. Ok pretraživač, koristite onaj drugi, ali bez Google naloga ne postoji ni Android, YouTube je Google-ov, Gmail koji ne verujem da nemate, Google ads o kojima je zapravo i reč u tekstu se pojavljuje na ogromnom broju stranica. Google analytics-u ne možete pobeći koliko god se trudio.
  • Ajte molim vas

    01.06.2020 14:55
    I ja odbio da koristim grgl.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija