Evropska komisija zabrinuta zbog "braka" Fijata i Pežoa

Tržišnog regulatora Evropske unije brine spajanje Fijat Krajslera i Pežo Sitroena, jer će udruženi imati veliki udeo na tržištu kamioneta i možda će tražiti izvesne ustupke kako bi ovaj "brak", vredan 50 milijardi dolara, bio odobren, rekli su za Rojters izvori upućeni u dešavanja.
Evropska komisija zabrinuta zbog "braka" Fijata i Pežoa
Foto: Pixabay
Dve kompanije, koje bi spajanjem postale četvrti najveći svetski proizvođač automobila, obaveštene su o zabrinutosti Evropske komisije prošle nedelje.
 
Ako Fijat i PSA ne uspeju da otklone sumnje Evropske komisije u naredna dva dana i odbiju da ponude garancije do srede, kada im ističe krajnji rok da to učine, njihov sporazum će se naći pred četvoromesečnom istragom.
 
Nadležni iz Komisije za konkurenciju u EU, koja je odredila 17. jun kao rok za preliminarno razmatranje ovog predmeta, odbili su komentar.
 
Izdvajanje dela poslovanja koji se preklapaju kod preduzeća, što je uobičajen zahtev regulatora kako bi se obezbedila veća konkurencija, može da predstavlja problem tehničke prirode za ova dva proizvođača automobila, navodi Rojters.
 
Fijat i PSA žele da udruže snage kako bi neutralisali negativne efekte usporavanja tražnje i lakše podneli troškove proizvodnje ekološki čistijih vozila da bi ispunili zahteve pooštrenih propisa o emisiji gasova. Njihovim spajanjem, pod istim krovom bi se našle marke automobila italijanskog proizvođača, kao što su "Fijat", "Džip", "Dodž", "Ram", "Maserati", brendovi francuske kompanije - "Pežo", "Opel" i "DS".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija