Ministar Zoran Đorđević navodi da se u ovoj godini sprovode i obuke za tržište rada za nezaposlena lica osobe sa invaliditetom, kao i prekvalifikacije i dokvalifikacije.
Prema njegovim rečima, od 27. februara do 15. maja, tačnije za vreme epidemije koronavirusa, za naknadu u slučaju nezaposlenosti prijavilo se 14.500 građana, a prema najnovijim podacima RZS od 15. maja registrovan broj zaposlenih bio je 2.196.372, što je za 6.988 više nego 27. februara.
U podacima Nacionalne službe za zapošljavanje navodi se da najbrže dolaze do posla visokoobrazovani profili iz sledećih oblasti: diplomirani inženjer informacionih tehnologija, diplomirani inženjer elektrotehnike i računarstva, diplomirani inženjer elektronike, diplomirani inženjer građevine sa odgovarajućim licencama, profesor: matematike, fizike, informatike i računarstva, nastavnik/profesor stranih jezika lekar s odgovarajućim specijalizacijama (anesteziolog, kardiolog, oftalmolog, ginekolog...), diplomirani farmaceut, biohemičar, stručnjak za finansije – računovođa.
Kada su u pitanju profili srednjeg nivoa obrazovanja, brže dolaze do posla sledeći profili: operater na CNC mašinama, zavarivač, knjigovođa, računovođa, negovatelj, medicinska sestre (specijalista instrumentiranja), kuvar, elektrotehničar: elektronike, računara, računarskih mreža i telekomunikacija, tehničar za kompjutersko upravljanje, radnik na obezbeđenju – tehničari obezbeđenja, tesar, zidar, armirač.
O postupku zapošljavanja zainteresovani građani mogu da se informišu preko Nacionalne službe za zapošljavanje, a o detaljnije o tome koje su sve pozicije za zaposlenje otvorene, u skladu sa nivoom obrazovanja, možete da pogledate
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
Laloš
/
Piško
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar