Naime,
više od 50 odsto preduzeća u privredi je sa nula ili jednim zaposlenim koja konstantno stvaraju trećinu tekućih i više od 40 odsto kumuliranih gubitaka, navodi se u publikaciji "Performanse poslovanja Privrede Republike Srbije 2015-2019", prenosi
Nova ekonomija.
Podvlači se činjenica da je primetan kontinuiran rast broja preduzeća sa nula ili jednim zaposlenim u periodu od 2015. do 2018. za 15 odsto (7.200 novih preduzeća), na 54.626 preduzeća.
Mada je njihov broj u 2019. smanjen za tri odsto i broj zaposlenih za 1,3 odsto (sa 23.180 u 2018. godini na 22.877 u 2019. ), efekti njihovog poslovanja su još više pogoršani.
Tekući gubici predstavljaju 33 odsto ukupnih gubitaka privrede, dok kumulirani gubici dostižu 41,3 odsto kumuliranih gubitaka privrede.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Mislilac
Slavko Nemacka
I ti shvatis da si dzaba placao apsolutno bilo kakve poreze,doprinose i prijavljivao radnike.
Kad je drzava najveci kriminalac od svih kriminalaca zasto bih ja pokusavao da budem pametniji od drzave?Licno znam par ljudi u Beogradu koji su fantasticno radili,programiranje,web dizajn 101% posteno,rad sa stranim klijentima samo,sve knizili do eura sve transparetno,racuni,lokal,doprinosi,porezi sve na vreme uplacivali jos ono budale prijave i dodatne radnike kao"firma" nakon 5-6 meseci dobrog prometa sa strancima dodju cetiri inspektora i odvedu vlasnika na razgovor.Nakon dva dana vlasnik potpisuje ugovor o ustupanju 50% firme necijem bratu.Ciji brat ne smem da kazem.Ispao bih najveci izdajnik u istoriji Srbije.
Zz
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar