Zavod za statistiku: Pad BDP-a Srbije 1,3 odsto

Realni pad bruto društvenog proizvoda u trećem kvartalu 2020. godine u odnosu na isti period prethodne godine iznosio je 1,3 odsto, objavio je Republički zavod za statistiku.
Zavod za statistiku: Pad BDP-a Srbije 1,3 odsto
Foto: Pixabay
U saopštenju Zavoda se navodi da će obračun kvartalnog BDP za treći kvartal, koji je detaljniji i izvodi se na nižim nivoima agregiranja, biti objavljen 30. novembra.
 
Kako je juče predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao, važno je da je Srbija u trećem kvartalu imala rast od minus 1,3 odsto i da je to najbolji pokazatelj u celoj Evropi.
 
"Mislim da ćemo ostati na prvom, u najgorem slučaju na drugom mestu", rekao je Vučić, nakon sednice Vlade na kojoj se, između ostalog, pričalo i o ekonomskom razvoju Srbije.
 
Kako je rekao, prema prognozi MMF u naredne tri godine, uključujući i ovu, ukupan rast Srbije će biti 10,2 odsto. Cela istočna Evropa imaće rast od 2,2 odsto.
 
Naveo je da će Severna Makedonija imati privredni rast 4,3 odsto, Albanija 3,8 odsto, Rumunija 2,5 odsto, BiH 2,1 odsto, Bugarska 3,6, cela istočna Evropa 2,2 odsto, tzv. Kosovo 1,7 odsto, Slovenija 1,5 odsto, Mađarska 1,5 odsto, Hrvatska 0,7, Crna Gora -3,3 odsto.
 
Istakao je da će do kraja 2022. godine Srbija "pobeći" sa tri i po milijarde evra Hrvatskoj, a Crnoj Gori za još pet milijardi evra.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija