Bizli je za Asošiejted pres rekao da je norveški Nobelov komitet uzeo u obzir svakodnevni rad njegove agencije u područjima sukoba, prirodnih katastrofa i izbegličkih kampova, pri čemu zaposleni često rizikuju živote da bi nahranili milione gladnih ljudi, ali da je postojala želja da se pošalje "poruka svetu da postaje sve gore i da najteži posao tek sledi".
"To se desilo u pravom trenutku jer smo se borili da se naš glas čuje", rekao je Bizli o nagradi dodeljenoj prošlog meseca, dodajući da su vestima dominirali američki izbori i pandemija koronavirusa i da je bilo teško skrenuti globalnu pažnju na "farsu koja se dešava širom sveta".
Nobelovu nagradu je nazvao "poklonom s neba" i rekao da je bio šokiran kada su mu saopštili vesti.
Bizli je podsetio na svoje upozorenje Savetu bezbednosti UN u aprilu da se svet pored suočavanja s pandemijom koronavirusa nalazi "na ivici pandemije gladi" koja bi mogla dovesti do "gladi biblijskih razmera" u roku od nekoliko meseci ako se odmah nešto ne preuzme.
"To smo uspeli da izbegnemo u 2020. jer su svetski lideri odgovorili novcem, paketima pomoći, odlaganjem otplate dugova", naveo je Bizli.
Prema njegovim rečima, novac koji je bio na raspolaganju 2020. neće biti na raspolaganju u 2021, te je zato iskoristio Nobelovu nagradu da bi razgovarao s liderima, što onlajn što lično, i parlamentima ne bi li im skrenuo pažnju na "tragediju" i "krize koje će biti neverovatne u narednih 12 do 18 meseci".
"Svi žele da se sastanu s dobitnikom Nobelove nagrade za mir", rekao je Bizli i dodao da sada sastanci s liderima umesto 15 minuta traju 45 minuta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Jovan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar