Veliki pad prihoda naftnih kompanija zbog korone

Pandemija korona virusa ostavila je duboke ožiljke u globalnoj industriji nafte i gasa, što ovih dana potvrđuju finansijski izveštaji vodećih naftnih kompanija za 2020. godinu o poražavajućem padu prihoda.
Veliki pad prihoda naftnih kompanija zbog korone
Foto: Pixabay
Naftni gigant Rojal Dač Šel izvestio je da je prilagođena zarada kompanije iznosila 4,85 milijardi dolara u celoj 2020, što je pad od 71 odsto u odnosu na profit od 16,5 milijardi prethodne godine.
 
U poslednjem kvartalu prošle godine, prilagođena dobit kompanije je pala za 87 procenata međugodišnje i iznosila je 393 miliona dolara.
 
Finansijski rezultat Šela i nije toliko loš u odnosu na konkurente kao što su američki Ekson Mobajl i Ševron, te britanski Britiš Petroleum, koji su prijavili velike gubitke zbog dugotrajnog pada potražnje za energentima tokom mera lokdauna uvedenih širom sveta usled pandemije.
 
Britiš Petroleum je izvestio ove nedelje o prvom gubitku u deceniji od 5,7 milijardi dolara, dok je Ekson prijavio gubitak od 22,4 milijarde dolara, prvi otkako je postao javno preduzeće.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • zunzara

    08.02.2021 15:16
    Kod nas nema takvih problema
    jer kad giod je problem, poskupi gorivo i to na svim pumpama (neki zlobnik bi rekao da se dogovaraju) u isto vrema, akcize nisu njihov već naš problem a mi, kao ovce i dalje ćutimo, idemo na pumpe umesto dakažemo: ovog meseca niko neće tankovati kod NIS-a, sledećeg kod OMV-a, pa MOL-a. Mislim da bi ih brzo doveli u red. Ovako nas cede, smeju se i dele zaradu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija