On je rekao i da se predlaže povećanje neoporezive osnovice sa 18.300 dinara na 19.300, kao i smanjenje doprinosa za penzijsko i zdravstveno osiguranje od 0,5 odsto.
"Ponuda Ministarstva finansija je ostala ista, da se minimalna zarada za narednu godinu poveća za 9,4 odsto i sa 30.900 dinara koliko iznosi ove godine podigne na 35.012 dinara, uz povećanje neoporezive osnovice sa 18.300 na 19.300 dinara i uz smanjenje poreza i doprinosa na zdravstveno i penzijsko osiguranje od 0,5 odsto", rekao je sekretar Veća Saveza samostalnih sindikata Srbije (SSSS) Zoran Mihajlović.
Dodao je da se članovi SES-a sindikati, poslodavci i predstavnici Vlade Srbije na taj način nisu pomerili sa mrtve tačke u pregovorima i približili stavove, kao i na tehničkim pregovorima radnih grupa koje su održane ranije danas, sa tom razlikom da na njima predstavnici Ministarstva finansija nisu saopštili plan o poreskom rasterećenju.
Poslodavci su tražili da se neoporeziva osnovica podigne na 26.000 dinara kako je predložio Fiskalni savet.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je mesec dana pre početka pregovora rekao da će se minimalac povećati na 35.000 dinara, uz istovremeno povećanje neoporezive osnovice za 1.000 dinara.
O ishodu pregovora biće reči i na sednici SES-a 2. septembra, ali kako stavovi nisu približeni ne očekuje se da će se postići novi dogovor.
To znači da će konačnu odluku, kako predviđa Zakon o radu, doneti Vlada Srbije, najkasnije do 15. septembra.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 30
Domar jedne škole
Ma
Dragan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar