Mali je u pisanoj izjavi naveo da je Poreska uprava odobrila prve elemente elektonskog fiskalnog uređaja nekoliko različitih proizvođača i da je prelazak na novi model fiskalizacije "od neprocenjivog značaja u borbi protiv sive ekonomije".
Ministar finansija je rekao i da poreski obveznici neće imati trošak prelaska na novi model, s obzirom na to da je država obezbedila šest milijardi dinara za subvencije, za koje će prijava trajati od 31. januara 2022. godine na portalu Poreske uprave ePorezi.
Mali je podsetio da je predviđeno da obveznicima bude uplaćeno 100 evra po svakom prodajnom mestu i po svakom uređaju još 100 evra, a za privrednike koji nisu u sistemu PDV-a, taj iznos će biti uvećan za 20 odsto.
"Poreski obveznici su od 1. oktobra u obavezi da prijave podatke o lokacijama prodajnih objekata i oni će od sutra, na portalu ePorezi, u poreskom sandučetu, dobiti elektronski poziv da pristupe portalu za obveznike fiskalizacije, preko koga poručuju bezbednosni element", rekao je Mali.
Ministar je dodao i da novi model fiskalizacije "podrazumeva korišćenje elektronskog fiskalnog uređaja, putem kojeg će obveznik fiskalizacije u trenutku prometa na malo, uključujući i primljeni avans za budući promet na malo, izdavati fiskalni račun sa QR kodom.
Uvid u Registar odobrenih elemenata elektronskog fiskalnog uređaja, koji ta uprava vodi, moguć je
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 8
savkov
Ostali FISKALIZACIJA
Djuri
Mislim da ce sve biti obrnuto,ovo je potsreh sivoj ekonomiji i ogroman udar na mnoge firme.100€ je nista spram instaliranja citavog novog sistema(ako je moguce) ili zaposljavanja mase ljudi ciji ce jedini posao biti kucanje fiskalnih isecaka.Uvedeno i za delatnosti koje nemaju dodir sa gotovinom!Cisto izivljavanje i reketiranje privrede koja je i do sada sve placala,a ovi na crno,ni dlaka sa glave.Sramota!Da mogu razni da nastave da zidaju i ulazu od neplacenog poreza ,carine,mita i korupcije!Tako se drzi vlast u srbiji,namiris kriminalce,bravo!
Lacika
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar