Rentiranje stanova je poskupelo, jer vlasnici ruskih firmi sele svoje poslovanje i sve zaposlene kod nas, prenosi N1.
"Velika je potražnja od strane ruskih državljana, oni mahom sele IT firme i dovode ih ovde, kao i svoje zaposlene", kaže Dijana Denčev iz City experta.
Kako dodaje, jedna firma vuče sa sobom i više od 50 porodica. Dosta je velika potražnja, a što se tiče cena, zakup je drastično skočio, do 40 odsto.
"Mogu reći da je to veoma nezahvalno za naše građane, jer naša platežna moć nije toliko jaka. Primera radi, nekretnina na Vračaru, oko 50 kvadrata, jednoiposoban stan, namešten, koštao je do sada od 450 do 650 evra, a sada je preko 800 evra", navodi Denčev.
Fokus su, kaže, Beograd, Novi Sad i Niš.
"Ne biraju mesto, važno im je da se odmah usele, a najčešće biraju centar grada i kondominijume, WEST 65, Beograd na vodi, Blok A... Naša agencija je za mesec dana ruskim državljanima izdala preko 500 stanova", kaže Denčev za N1.
Kako navodi, ugovori o zakupu se potpisuju na godinu dana, a očekuje se da se oni u Srbiji zadrže i duže, odnosno utisak je da nisu tu na kratak vremenski period.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 29
Miloš
Ana
Salamander
To je davnašnji plan opkoljavanja planete i planetarne borbe za investicione m2.
Stoga se i širi Sorabska Investiciona Crkva (SIC).
Sveštenstvo SIC odavno radi u tajanstvenosti politikantskih kuloara (PK).
Oni se finansiraju skupljanjem žutih nosnih dijamanata, na sednicama čačkača noseva, najnaprednije nakupine PK.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar