Fabrika je bankrotirala 2018. godine rešenjem Privrednog suda u Čačku na osnovu čega će uz odluku odbora poverilaca iz marta ove godine biti pristupljeno prodaji javnim nadmetanjem, koju sprovodi Agencija za licenciranje stečajnih upravnika kao upravnik nad ovom imovinom.
Javno nadmetanje zakazano je za 25. maj ove godine, a na prodaju će biti ponuđeno 15 objekata fabrike u koje spadaju fabričke hale i druge poslovne zgrade, koje su ili u mešovitoj svojini stečajnog dužnika ili s pravnom državine ili kao vanknjižno vlasništvo. Na prodaju su i oprema i zalihe, vozila i potraživanja po osnovu otkupa 16 stanova u društvenoj svojini.
Privatizacija ove fabrike započeta 2005. godine nikada nije sprovedena, da bi 2008. bili zatvoreni fabrički pogoni, a sledeće godine kolektiv je ušao u postupak restrukturiranja.
Od 450 radnika, 406 je prešlo u vojnu kompaniju "Sloboda".
Fabriku je 6. oktobra 1948. osnovao maršal Josip Broz Tito kao zajedničko preduzeće, da bi se 1958. od vojnog dela odvojio civilni, koji je rad započeo proizvodnjom usisivača "minor g", koji je pravljen po licenci nemačkog "Progresa".
Kako fabrika uređaja za domaćinstvo "Sloboda aparati" u Čačku duguje 461,6 miliona dinara Fondu za razvoj, država je preuzela zemljište i hale u Jezdini i preneće ih vojnoj kompaniji "Sloboda"
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Mihajlo
xqt&
Инспектор Вишекруна
И у усисвач је ишла обична папирна кеса, а не као код нечега што можете сада купити!
Сада и ако их неко купи са намером да одржи производњу склапаће стране моделе, искрено надам се да грешим!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar