On je, gostujući na RTS-u, rekao da je Vlada Srbije zbog svetske energetske krize "Srbijašume" proglasila energetskim preduzećem, jer ono snabdeva sirovinom druge firme koje proizvode energente.
Braunović je rekao da "Srbijašume" spremno dočekuju ovu krizu i da su u stanju da podmire sve potrebe građana.
"Mi se krećemo u skladu sa dozvoljenom sečom, kako bismo na pravi način gazdovali šumom i od toga nećemo odstupiti. Moramo voditi računa o održivosti gazdovanja", napomenuo je.
Kubik drva na stovarištu duplo skuplji
"Neopravdano su povećane cene ogreva. Kod nas je kubik drva oko 4.000 dinara, a na stovarištu, koliko čujemo oko 8.000 dinara, ali ima tu i prevoza i drugih stvari koje utiču", rekao je Braunović.
Naveo je da su cene peleta, koje idu i do 40.000 dinara, apsolutno neopravdane, kada se uzme u obzir da sirovina za jednu tonu peleta iz "Srbijašuma" košta maksimalno 8.000 dinara
"Neopravdano je izmišljati cene žice, cene džakova i uzimati prosečnu cenu iz tamo nekih privatnih šuma. 'Srbijašume' su sa svojom sirovinom u stanju da podmire preko proizvođača peleta 110.000 korisnika, koji u danas u Srbiji ne postoje, jer sada ima 100.000 korisnika", rekao je.
Najavio je sastanak sa kupcima na kojem će im reći da moraju da "prikoče" sa cenama ogreva, jer će u suprotnom "Srbijašume" razmisliti kako ce se ponašati u vezi sa isporukom prema njima.
"Hitno se mora ograničiti prvo izvoz, a onda i cena, jer je cena nerealna", rekao je Braunović.
Napomenuo je da postoje filijale gde građani mogu da apliciraju kako bi kupili drva od "Srbijašuma", ali je procedura komplikovanija, jer oni moraju da obezbede i utovar i prevoz.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 8
Ja
Milovan Djilas
Priroda
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar