"Ne mogu to poreći", rekao je on u senatskom pododboru za Evropu i regionalnu bezbednosnu saradnju, kada su ga pitali zarađuje li Moskva više novca od prodaje svoje nafte i gasa sada nego nekoliko meseci pre izbijanja rata.
SAD i Evropska unija su se složili da zabrane uvoz ruskih fosilnih goriva i uveli su sankcije Moskvi zbog invazije na Ukrajinu.
Premda su ti potezi smanjili globalnu trgovinu ruskim energentima, takođe su doprineli porastu globalnih cena nafte i gasa. Cena barela nafte u četvrtak je iznosila 123 dolara, najviše u poslednja tri meseca.
Hohstin je rekao da je povećanje potražnje za naftom u svetu nakon pandemije kovida-19 puno veće, snažnije nego što je iko predvideo.
Rusija je istovremeno mogla da proda više sirovina drugim kupcima, uključujući velike potrošače energije poput Kine i Indije, uz velike popuste u odnosu na druge snabdevače.
Hohstin je rekao da, iako je cena ruskih sirovina za Kinu i Indiju manja u poređenju sa sirovinama iz drugih zemalja, globalni porast tržišnih cena znači da su ruski prihodi sada vrlo verovatno veći.
Indija je kupila dvostruko više ruske nafte u maju nego u aprilu, u rekordnom iznosu od 840.000 barela dnevno, što će verovatno ponovo porasti u junu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Gari
Обсервер
Лиманац
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar