Nastavljajući da predstavlja svoju platformu DDOR TERRA pomoću koje poljoprivrednici - osiguranici DDOR-a mogu da prijave štetu sa svoje njive ili voćnjaka, predstavnici kompanije će svim posetiocima pružiti neophodne informacije o tome kako da na najbolji način zaštite svoju proizvodnju.
"Sa kompanijom DDOR sarađujemo veoma dugo i mnogo nam znači jer znamo da imamo zaštitu u slučaju loših vremenskih uslova koji su sve češći. Ono što nam je najbitnije je da su stručni i da brzo izlaze na teren da procene štetu, a potom ih i isplate na vreme. Mi svakako kalkulišemo osiguranje u naše troškove, jer je bilo godina kada nam je to spaslo proizvodnju", kaže Milan Perić, voćar iz Masloševa.
Zoran Maksimović, jedan od najvećih voćara u Šumadiji i zadovoljan klijent DDOR-a se porodično bavi poljoprivredom i to mu je jedini izvor prihoda.
"Imam dva sina, dve snaje, petoro unučadi i suprugu. Svi mi živimo u zajednici i zajednički radimo i obrađujemo našu zemlju i voćnjake. Imamo oko 30 ha voća - višnje, nektarine, breskve, šljive, kajsije, jabuke. Pored voća, radimo i nekih 15–tak ha žitarica. Imamo i registrovanu hladnjaču za otkup voća "Maksimović voće", kao i sušaru, a voće plasiramo najviše na Nemačko tržište. Živimo u selu Čumić gde često bude grada i drugih elementarnih nepogoda i dešavalo se da, godinama nema grada, ali i da nam grad u jednom danu uništi sve useve. Prošle godine se desilo da je dan-dva pred berbu šljive Stenlej, početkom avgusta, pao grad koji je šljivama naneo totalnu štetu. Mi smo uvek osiguravali naše voćnjake i useve jer je to vid sigurnosti. Ministarstvo poljoprivrede za region Šumadije daje regres od 70% za osiguranje, Grad Kragujevac daje povraćaj za osiguranje 30% od visine premije. Nas osiguranje ne košta ništa osim poreza i zašto se onda ne bismo osigurali i zaštitila svoju proizvodnju", navodi Maksimović.
DDOR osiguranje je na teritoriji čitave Srbije u prethodnih 10 godina isplatilo više od pet milijardi dinara na ime štete u poljoprivredi i time pomoglo nebrojenim pojedincima, gazdinstvima i kompanijama da sačuvaju svoju proizvodnju naročito u svetlu sve češćih negativnih uticaja klimatskih promena.
Podsetimo, DDOR osiguranje je u saradnji sa BioSens institutom razvilo posebnu mobilnu aplikaciju DDOR TERRA. Ova platforma poljoprivrednim proizvođačima omogućava prijavu štete odmah po nastanku neželjenog događaja i to sa njihove njive ili iz voćnjaka. Pomoću ove aplikacije, postupak procene šteta je brži, jednostavniji i efikasniji, a proizvođači brže mogu da nastave da rade i ona je besplatna za sve osiguranike DDOR-a, sa polisama koje pokrivaju njihove useve i plodove i dostupna je za preuzimanje na Google Play prodavnici. Ova inicijativa potvrđuje društvenu odgovornost DDOR-a kao lidera u osiguranju svih članova agro-lanca.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar