Dolar ojačao prema glavnim rivalima

Dolar je ojačao danas u odnosu na glavne valute jer je porast broja slučajeva kovida u Kini doveo do ponovnog uvođenja oštrih mera ograničenja tamo i urušio raspoloženje investitora na tržištima.
Dolar ojačao prema glavnim rivalima
Foto: Pixabay

Novi slučajevi korone u Kini podrili su nadu da bi vlada u Pekingu uskoro mogla da ublaži restriktivne mere. To je podstaklo jačanje dolara, koji se smatra sigurnim utočištem u turbulentnim vremenima.

Dolar je porastao za 0,98 odsto u odnosu na japanski jen na 141,75 jena, na najviši nivo od 11. novembra.
Istovremeno, evro je pao za 0,83 procenta na 1,024 dolara.
 
Kineski juan je pao na najniži nivo od 11. novembra na 7,1708 juana za dolar.
 
Britanska funta se, prema poslednjih podacima sa berzi, trgovala na nivou od 1,182 dolara, u padu za 0,58 odsto na dnevnom nivou.
 
Australijski dolar je pao za 0,79 procenata prema američkom rivalu na 0,662 USD, dok je novozelandski dolar oslabio za 0,53 odsto na 0,612 američkih dolara.

Teme

kriza
  • Fantom

    22.11.2022 22:08
    Part Deux..
    Na osnovu tehničke analize, sledeći opseg trgovanja za EURRSD u narednih 6 meseci do godinu dana, naravno pod sadašnjim uslovima ako ne dođe do promoena, jeste u opsegu 0.8-0.9. USD će imati problema tek početkom 2030. Što se RSD tiče, EURRSD, opet najverovatnije ako se ne desi neko čudo, neće biti ni 150, ni 250. Kupovna moć RSD će biti NULA! Kao opruga koju držiš predugo sabijenu, posle samo pukne. Istorija je tu neumoljiva...
  • djordje

    21.11.2022 22:50
    eur/usd je tek poceo da ide nagore.Relativna snaga je skocila sa 30 na 38 i definitivno ide nagore na duze staze.
    do 2030 moze da se desi opet da bude 1.6


  • Fantom

    21.11.2022 17:52
    Otvoris neki pretrazivac, nadjes EURUSD i vidis da je dolar indeks bio najjaci oko 28 septembra. Otad je opao za oko 8% u odnosu na EUR. Inace, EURUSD pada od maja 2021 kada je imao vrednost oko 1.21 i konstantno pada od 2008 kada je imao vrednost oko 1.6. Od tada grafikon ima nize pikove i nize minimume sto samo govori da dugorocno EUR ide u bunar. Kada se gleda EURUSD, GBPUSD ili YENUSD sa manjom rezolucijom, mogu se lako uociti "neprirodno" kretanje ovih kurseva, a narocito u poslednjih mesec dana gde se ocigledno od strane ECB, BOE i SNB manipulise USD indeks nanize jer jak USD zajedno sa kamatama koje rastu, odoše njihove ekonomije. Čist razum, ako su cene energenata u EU oko 3do 5 puta skuplje nego u USA, banke nelikvidne, centralne banke nelikvidne pa se ne usuđuju da povise kamate, na početku deindustrijalizacije, UK zamalo da bankrotira pre mesec dana, neko kaže da je prirodno da EUR, GBP jača u odnosu na USD?? Tek RSD, Srbija mora da zadužuje kod MMFa, EUR formalno jača i to se ne vidi u EURRSD?? Možete ignorisati realnost, ali nemožete ignorisati posledice ignorisanja realnosti..

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija