Benzinske stanice koje se snabdevaju većim količinama goriva su zbog nepredvidivih cena, od petka-do petka, u velikom problemu, a situaciju otežava i trgovačka marža od sedam dinara.
Mnogima se više ne isplati da rade, pa su zatvorili pumpe, upozoravaju iz Unije poslodavaca Srbije, a ukoliko se nešto ne promeni, poručuju da će se taj trend u maloprodaji ubrzano nastaviti.
"Povezivati cenu barela nafte na berzi sa cenom derivata kod nas nema nikakve veze i s tim se ne treba zamarati. Bez obzira na to da li cena bude manja ili veća, kod nas se na neki čudan način formiraju cene na pumpama", rekao je za N1 predsednik Unije poslodavaca Nebojša Atanacković.
On ističe da su brojne benzinske pumpe došle u situaciju da su nabavljale derivate, posebno dizel, po cenama koje su bile značajno više nego što danas moraju da prodaju "po naredbi".
To je, dodaje, izazvale ogromne gubitke na svim pumpama, osim na NIS-ovim.
Atanacković kaže da od ovakvih neočekivanih smanjenja i povećanja cena koristi imaju samo NIS i budžet, a da su mnoge pumpe već zatvorene zbog takvog poslovanja i da će tek biti zatvorene.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Limanac
Mali pumpadzija
9
baš trgovinu, pumpu.
Kako ne kukaju ratari koji žito bez nafte ne
mogu da naprave ?
Smanjite maržu, poslujte na nuli ili preduzmite
konkretne korake protiv Ruske "braće" od koje
kupujete derivate. Blokirajte cisternama saobraćajnice ,
ulaze u rafinerije, pozovite svetsku javnost da stavi
malo soli na rep buzdovanima u skupštini ako smete,
a ne glasić za stranku pa dobro je dok nam daju da
narodu skidamo kožu sa leđa , a kad malo zavrnu
mi nezadovoljni.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar