Nakon Banke Silicijumske doline: Zatvorena i njujorška Signačer banka

Američke regulatorne vlasti zatvorile su banku Signačer sa sedištem u Njujorku, javlja CNBC.
Nakon Banke Silicijumske doline: Zatvorena i njujorška Signačer banka
Foto: Beta/AP
Signačer je jedna od glavnih banaka kripto industrije sa sedištem u Njujorku, najveća pored Silvergejta, koji je prošle nedelje objavio da će izvršiti likvidaciju.
Ova banka je takođe jedna od žrtava trenutne krize na kripto tržištu.
Regulatori SAD-a su doneli odluku u cilju sprečavanja širenja bankarske krize zatvorivši tu banku, koja je veliki poverilac u kripto industriji.
 
Ministarstvo finansija, Federalne rezerve i Federalno osiguranje depozita u zajedničkom saopštenju u nedelju uveče su naveli da zatvaraju banku.
 
Regulatori banaka su saopštili da klijenti Signačer banke imaju pun pristup svojim depozitima, kako bi mogli da povrate svoj novac nazad. 
 
"Svi deponenti ove institucije će biti obeštećeni, kao i u slučaju Banke Silicijumske doline (SVB), tako da nijedan gubitak neće snositi poreski obveznici", izjavili su regulatori ove banke.
 
Regulatori su zatvorili Banku Silicijumske doline u petak i zaplenili njene depozite, što je najveći bankarski neuspeh u SAD-u od finansijske krize 2008. godine i drugi po veličini ikada.
 
Potez je usledio nekoliko dana nakon što je ta institucija objavila da ima poteškoća u poslovanju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Druck

    13.03.2023 15:53
    Kriptoskem
    Još ranije je Amerika rešila da stane na kraj kriptomešetarenju a sad taj plan konačno prelazi u delo jer je pul ljudi koji se bave tim je neverovatno sklon prevarama i uopšte kriminalu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija