Šoškić je za
N1 kazao da to što je inflacija u Srbiji veća od one u Evropi otkriva druge probleme.
Na pitanje da li sada "plaćamo" ono što je davano penzionerima i mladima, kaže da se radi i o tome.
"To je jedna ekspanzivna fiskalna politika, mislili smo da se to neće vratiti kao nova inflacija pogurana novom tražnjom", rekao je Šoškić.
Prema njegovim rečima, platili smo time što je porastao nivo javnog duga, a posledica toga su inflatorni pritisci.
Ocenio je da inflacija reflektuje da li je država dobro čuvala sektore poljoprivrede i energetike jer iz ta dva stižu značajni inflatorni pritisci.
"Ovde ima dosta razloga za tržišnu inspekciju, da se malo vidi ko snabdeva, odakle snabdeva, da li je neko monopolista u otkupu poljoprivrednih proizvoda, koje onda, da bi napravio špekulativnu dobit sprečava da izađe u dovoljnoj meri na tržište", rekao je Šoškić.
On kaže da takve pojave postoje i da su poznate, zbog čega i postoje antimonopolske komisije i tržišne inspekcije, ali da institucije "ne rade ni izbliza dobro" i da to "osećamo kao građani".
"Ako dozvolite da iz hrane ‘gurate’ inflaciju, onda ste najviše ugrozili i smanjili kupovnu snagu onih koji su najugroženiji u društvu", kazao je on za N1.
Komentari 29
Jovo
Citalac
Inflacija i računi
Da li to znači da je prvenstveno potreban svaki dinar za hranu?
A,ako platim račune…neću imati da jedem…da li je prvenstveno potrebno da jedem,a ne za račune?
Hoće li me izbaciti država na ulicu jer nemam za račune,jer jesti se mora?!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar