Od države traže povoljnije kredite, garancijski fond za malinu i status strateškog proizvoda, prenosi
RTS.
U Ministarstvu poljoprivrede kažu da se na pragu nove sezone treba baviti novom organizacijom, kako ne bi ponovo ušli u blokadu izvoza.
Onima koji dug poljoprivrednicima nisu isplatili, država je ponudila povoljne zajmove Fonda za razvoj sa kamatom od dva odsto, ali malo je onih koji imaju neiskorišćenu hipoteku za takav aranžman.
Poslovne banke nude kamatu od osam do 10 odsto, a Ministarstvo posreduje kod državne banke za bolju ponudu.
Proizvođači kažu da je ovo prva sezona u proteklih 70 godina u kojoj se u berbu ulazi sa neisplaćenim dugovima iz prethodne. Stručnjaci vide rešenje u akontnoj ceni koja se plaća tokom berbe i iznosi trećinu očekivane prodajne cene.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
Pera
Tommy gun
Kiša = protestuju malinari
Grad = protestuju malinari
Cunaami na Tajlandu = protestuju malinari
Fukušima fllisuje = protestuju malinari
DJV (vlasnik većine hladnjača) ih zavrće za kintu = podrška malinara DJV da ne ide na insceniranu robiju.
Te precenjene maline, koje su X puta prskane neka nabiju sebi u buljager. Poljske su sa EU sertifikatom, a i jeftiniije. Uzgred, zabole me za maline, a pogotovo za halave malinare
Zemlja čudesa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar