Kako je naveo, to bi značilo veći pristup srpskih preduzeća tom tržištu i njihovu veću konkurentnost.
"To znači da mi moramo da pomognemo srpskoj vladi da stvori bolje okruženje za srpske privrednike da napreduju, inoviraju i rastu", poručio je Žiofre.
Prema njegovim rečima, EU je najveći donator u Srbiji, najveći trgovinski saradnik i investitor, koji svake godine u razvoj Srbije i njene privrede ulaže više od 50 miliona evra.
"Pokušavamo da obezbedimo sve kako bi srpska privreda postala što konkurentnija i kako bi mogla da se izbori sa novim izazovima koji su pred njom“, rekao je Žiofre.
Dodao je da ta ulaganja podrazumevaju i otvaranje novih radnih mesta, prisutnost kompanija iz EU u Srbiji i ulaganja u infrastrukturu.
Istakao je da, s druge strane, EU jeste deo srpske privrede i njenog ritma.
"Sve se može sumirati jednom rečenicom – mi smo bolji zajedno", ocenio je Žiofre.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 13
Milinko
B
Zemlja koja nema svoju hranu, energiju i bar osnovnu industriju ne moze da prezivi u promenjenim okolnostima post-globalizacijskog sveta. Ocekivati da oni koji decenijama pljackaju Srbiju to shvate i pomognu gradjanima je previse, znam.
Vule
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar