Više od 80 odsto zaposlenih u SAD želi kraću radnu nedelju, spremni su i na silna odricanja

Velika većina zaposlenih na puno radno vreme, odnosno 81 odsto anketiranih, želi četvorodnevnu radnu nedelju, pokazalo je najnovije istraživanje njujorške finansijske kompanije "Bankrate".
Više od 80 odsto zaposlenih u SAD želi kraću radnu nedelju, spremni su i na silna odricanja
Foto: Pixabay
Kako prenosi CNBC, 89 odsto zaposlenih koji žele četvorodnevnu radnu nedelju je spremno i na žrtve i odricanja kako bi ostvarila ovaj cilj.
Više od polovine, tačnije 54 odsto radnika je spremno da radi veći broj sati, a 37 odsto zaposlenih je spremno da zbog kraće radne nedelje promeni posao ili čak oblast rada.
Više od 27 odsto anketiranih bi zbog ostvarenja svoje želje češće radilo iz kancelarije, a zaposleni su spremni i da rade van radnog vremena - 23 odsto, da rade posao za koji su manje zainteresovani - 17 odsto, odreknu se nekoliko dana odmora - 16 odsto, a 10 odsto ispitanika bi pristalo i na nižu platu ili nazadovanje u karijeri.
 
Rezultati julskog istraživanja u kome je učestvovalo 2.367 osoba pokazalo je da radnici ne žele da se vrate na model rada pre pandemije virusa korona.
 
"Hibridni model rada, koji kombinuje rad na daljinu sa radom iz kancelarije, postao je novi standard", rekla je glavna ekonomistkinja kompanije ZipRekruter Džulija Polak.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija