Dve tehnološke kompanije iz Srbije na listi najbrže rastućih u Centralnoj Evropi

Dve srpske tehnološke kompanije našle su se među najbrže rastućim poslovima u Centralnoj Evropi.
Dve tehnološke kompanije iz Srbije na listi najbrže rastućih u Centralnoj Evropi
Foto: Pixabay

Srpska kompanija "Factory World Wide", koja se bavi izradom softverskih rešenja za domaće i inostrane klijente, po drugi put se plasirala na listu najbrže rastućih tehnoloških kompanija u Centralnoj Evropi (CE Technology Fast 50), objavila je danas konsultantsko-revizorska kompanija "Dilojt" (Deloitte).

"Factory World Wide" je ove godine zauzela 17. mesto, zabeleživši četvorogodišnji rast prihoda od 1.496 odsto (2019-2022), a istovremeno, u kategoriji "Kompanije u usponu", kompanija "EM Analytic Solutions", koja se bavi razvojem inovativnih softverskih rešenja za poslovnu inteligenciju, zauzela je 10. mesto ostvarivši trogodišnji rast prihoda od 469 odsto (2020-2022).
 
Takođe, u kategoriji "Zvezde pozitivnog uticaja" (Impact Stars), koja prepoznaje kompanije koje svojim proizvodom ili uslugom imaju pozitivan uticaj na jedan od sledećih segmenata: društvo, poslovnu zajednicu, inovativnost, okolinu i različitost, i ove godine je prepoznata kompanija "Factory World Wide" koja ima jasnu etičku dimenziju u srcu svog poslovnog modela, naje u saopštenju.
Vođa CE Technology Fast 50 programa u Srbiji Slobodan Ćirić je impresioniran kvalitetom ovogodišnjih učesnika.
 
"U svim segmentima rangiranja nalaze se mlade kompanije koje teže tome da doprinesu stvaranju boljeg sveta za sve nas. Posebno sam ponosan što imamo priliku da prepoznamo i podržimo domaće brzorastuće kompanije koje igraju ključnu ulogu u inovacijama i disruptivnim promenama na tržištu. Uveren sam da će naredne godine biti još više kompanija iz Srbije na ovoj prestižnoj rang-listi", kazao je on.
 
Ove godine Poljska i Češka su imale najviše kompanija koje su ostvarile plasman u glavnoj kategoriji "Najbržih 50" sa po 18 kompanija, zatim Hrvatska sa pet, Slovačka sa četiri kompanije, Rumunija tri, i po jedna kompanija iz Bugarske i Srbije.

Softverske kompanije i dalje dominiraju rang listom, sa 31 učesnikom, a slede fintech kompanije, hardverske kompanije, kompanije iz oblasti medija i zabave, sa po četiri predstavnika, kompanije iz oblasti zdravstva i nauke o životu sa tri predstavnika.

  • Dragan

    24.11.2023 14:06
    Ag
    Lažna vest-,google vodič za Srbiju.Na spisku ni jedna kompanija iz Srbije.
  • Geograf

    24.11.2023 12:49
    Bravo!
    Prvi primer koji vidim kod nas da neko uvažava precizne granice makroregija u Evropi. Novi Beograd (gde je sedište ove firme) jeste u Centralnoj Evropi, pošto je severno od toka Save, te Dunava od ušća Save. Balkansko poluostrvo je južno od te linije. Ima sijaset naslova na portalima tipa "Najveći na Balkanu", a radi se o lokaciji koja je ili u Novom Beogradu/Zemunu ili u Vojvodini.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

SAD uvele sankcije Gasprombanci

Trećoj po veličini ruskoj banci, Gasprombanci i njenim filijalama, SAD su uvele sankcije sa ciljem da se smanji sposobnost Rusije da izbegne hiljade sankcija uvedenih od početka invazije na Ukrajinu.