Problemi na Boingu 737 Max: Pojedine letelice imaju šrafove sa labavo zategnutim ili bez matica

Najveći američki proizvođač putničkih aviona Boing zahteva od svih svetskih avio-kompanija da na modelu 737 Max provere da li su matice nekih šrafova na upravljačkim kontrolama dobro zategnute.
Problemi na Boingu 737 Max: Pojedine letelice imaju šrafove sa labavo zategnutim ili bez matica
Foto: Pixabay
Navodi se da je neimenovana avio-kompanija otkrila na dve ovakve letelice šrafove bez matica ili sa labavo zategnutim maticama na veoma važnim uređajima, koji služe za stabilizaciju i kontrolu aviona za vreme leta.
Predstavnici Boinga tvrde da su popravke obavljene na oba aviona i navode da je poslata poruka svim kompanijama koje poseduju 737 Max da provere upravljački mehanizam, kao i šrafove i matice u tim uređajima.
Trenutno je širom sveta u upotrebi 1.370 letelica tog modela. Problemi u konstrukciji i kvalitetu Boinga 737 Max doveli su do dvadesetomesečne globalne zabrane leta tog modela, nakon što je u dve nesreće tih aviona živote izgubilo 346 putnika.
 
Te nesreće, otkazane narudžbine, zabrana prodaje i traganje za tehničkim nedostacima koštale su Boing čak 20 milijardi dolara.
 
Letelica je ponovo puštena u saobraćaj u decembru 2020. godine, ali su u aprilu ove godine otkriveni novi problemi, jer su instalacije nekih uređaja u zadnjem delu pilotske kabine urađeni na nepropisan način, navodi se u informaciji, uz naznaku da, kako tvrdi Boing, to nije predstavljalo opasnost po bezbednost putnika.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • NS oldtajme

    01.01.2024 15:20
    Boing 737 Max
    sve vise lici na Yugica sastavljenog u Sietlu, pardon, Kragujevcu

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija