Ministarstvo privrede ažuriralo je bazu podataka o preduzećima za privatizaciju, te je navelo da za 41 preduzeće, među kojima je i devet domaćih banja, iz različitih razloga, za sada nije moguća objava javnog poziva.
Tako vranjska preduzeća Yumco i Simpo, kao i pirotski Tigar, čekaju najpre završetak aktivnosti vezane za Unapred pripremljeni plan reorganizacije (UPPR). Iz istog razloga, za sada neće biti pokrenuti postupci za privatizaciju Politike, FAM Hemofluida i Energetiku iz Kragujevca.
Šta nije planirano ove godine da se privatizuje?
Za rudnik Resavica privatizacija je za sada stopirana jer, kako je obrazloženo, "dalje aktivnosti zavise od odluka Vlade Srbije koja ima 67,14 odsto učešća u vlasništvu".
Sudeći prema ovom planu, ni devet domaćih banja neće tražiti kupce tokom ove godine.
Za Termal iz Vrdnika, Gejzer iz Sijarinske Banje, Nišku Banju, Banju Koviljaču, kao i specijalne bolnice u Bujanovcu, Ribarskoj Banji i Zlatibor, kako se navodi, "dalje sprovođenje postupka privatizacije zavisi od konačnog ishoda sudskih postupaka koji se vode između PIO fonda kao tužioca i Specijalnih bolnica i Republike Srbije kao tuženih radi utvrđivanja procenta vlasništva PIO fonda u imovini Specijalnih bolnica".
S druge strane, za Sokobanju i Merkur iz Vrnjačke Banje pravosnažno je okončan sudski postupak koji se vodio između PIO fonda kao tužioca i Specijalne bolnice i Republike Srbije kao tuženih radi utvrđivanje procenta vlasništva PIO fonda u imovini specijalnih bolnica, ali nije izvršen upis stečenih prava u javnim knjigama kao bitan element za dalje sprovođenje postupka privatizacije.
Za 12 preduzeća, među kojima su Termoelektrane Kosovo, EPS Površinski kopovi iz Obilića i Holding Trepča iz Zvečana, za sada nije moguća objava javnog poziva jer, kako je u bazi Ministarstva privrede navedeno, reč je o preduzećima sa teritorije Kosova i Metohije.
Komentari 7
НикоБитан
Новосађанин
ЦарЛазар
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar