Predstavnici EK su rekli Rojtersu da su zabrinuti zbog sistemskih rizika koji proističu iz širenja preko Aliekspresa nelegalnih proizvoda, kao što su lažni lekovi i sumnjiva hrana ili dijetski suplementi.
Komisija takođe tvrdi da na Aliekspresu i dalje postoji pornografski materijal i istražuje da li su maloletnici imali pristup takvim sadržajima, navodi se na sajtu EK.
Istraga protiv Aliekspresa se fokusira i na transparentnost sistema oglašavanja i preporuka.
Kineska kompanija "Alibaba", vlasnik platforme Aliekspres, za sada se nije oglasio komentarom.
Evropska komisija je prethodno u okviru Zakona o digitalnim uslugama pokrenula i istrage protiv platforme Tiktok i društvene mreže Iks (Tviter) koje su još u toku.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
jgg
ja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar